Przejdź do głównej zawartości

Studio Butterfly

plac Tadeusza Kościuszki 17, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

RF frakcyjny mikroigłowy

Jak działa RF frakcyjny?

RF frakcyjny działa głęboko, bowiem kolejno na wszystkie warstwy skóry. W czasie zabiegu cieniutkie mikroigiełki wprowadzone pod skórę na głębokość od 0,1 do 3,0mm intensywnie nagrzewają tkankę wokół igieł za pomocą emisji fal radiowych. Powierzchnia skóry nie ulega przegrzaniu, dlatego ryzyko poparzeń nie występuje. Po emisji fali, igły są wycofywane ze skóry w natychmiastowym trybie. W zależności od redukowanego problemu, osoba wykonująca zabieg ustawia głębokość wykonywanych nakłuć. Dzięki powstałym na poszczególnych poziomach skóry, małych ognisk o bardzo wysokiej temperaturze, czyli punktów koagulacji zostaje zapoczątkowany proces remodelingu podskórnego kolagenu. Kilkupoziomowe wprowadzenie igiełek w skórę pozwala na osiągnięcie przestrzennego efektu jej ujędrnienia.

Jakie kartridże są używane do zabiegu RF frakcyjnym?

Przy zabiegach wykonywanych Rf frakcyjnym używamy uniwersalnych, tylko i wyłącznie jednorazowych i co należy podkreślić sterylnych kartridży, dzięki temu pacjent nie musi bać się o swoje bezpieczeństwo. Wpływa na to nie tylko wysoka higiena, ale również kontrola głębokości, mocy oraz znakomita precyzja. Koszt kartridży waha się pomiędzy 50zł, a 70zł.

Wskazania do zabiegu RF frakcyjny

Zabieg RF frakcyjny jest przeznaczony dla osób, które chcą ujędrnić wiotką skórę twarzy, bądź ciała, a także pozbyć się zmarszczek, krótko mówiąc poddać się zabiegowi liftingu bez skalpela. Kolejnym problemem, który RF frakcyjny skutecznie usuwane są rozstępy oraz blizny potrądzikowe, a także plamy i przebarwienia. RF frakcyjny pomaga efektywnie pozbyć się powszechnego problemu nadpotliwości.

Urządzenie RF frakcyjny opinie

Opinie o zabiegu RF frakcyjnym są bardzo pozytywne, wielu pacjentów jest zaskoczonych, że możliwe tuż po zabiegu zaczerwienie skóry jest praktycznie niewidoczne, bądź utrzymuje się znacznie krócej niż to zapowiadano. Co więcej pacjentki cieszy, że pierwsze efekty widoczne są już po zabiegu.

Jak często powtarzać zabiegi Rf frakcyjnym?

Kwestią indywidualną jest ilość zabiegów konieczna do wyzbycia się danego problemu. Zazwyczaj 3 zabiegi to minimalna ilość jakie należy wykonać dla zadowalającego efektu, liczba zabiegów zazwyczaj nie przekracza 5. Zalecany odstęp pomiędzy zabiegami wynosi 3-5 tygodni.

Podsumowanie – prawdziwy przełom w medycynie estetycznej dzięki urządzeniu z technologią fal radiowych

Rozwój medycyny estetycznej i kosmetologii pozwala na wprowadzanie w życie prostych zupełnie nieinwazyjnych, bądź inwazyjnych jedynie w niewielkim stopniu rozwiązań na problemy widoczne na zewnątrz ciała, takie jak zwiotczenie skóry, blizny czy rozstępy. Jedną z takich wartościowych innowacji ostatnich lat jest RF frakcyjny, łączący w sobie 2 metody, jedną inwazyjną w dosłownie minimalnym stopniu, a drugą zupełnie nieinwazyjną. To połączenie wniosło zupełnie nowe spojrzenie m.in. na zabieg liftingu bez skalpela.