Przejdź do głównej zawartości

STREFA URODY

Armii Krajowej 5, 58-100 Świdnica

masaż bańką chińską

  • brzuch, uda, pośladki 40 min
    60 zł
  • uda pośladki lub plecy 30 min
    50 zł
  • całe ciało- lub wybrane partie 60 min
    80 zł

Masaż bańką chińską jako masaż antycellulitowy poprawia elastyczność, wygładzenie, stymuluje mikrokrążenie i modeluje sylwetkę.Jako masaż grzbietu ma za zadanie rozluźnić napięte mięśnie.

Masaż bańkami chińskimi

📌Kiedy stosuje się bańki do masażu?

✔Masaż silikonowymi bańkami chińskimi wykonuje się w przypadku bólów mięśni czy kręgosłupa oraz w przypadku skurczy i zastojów mięśniowych. W takich przypadkach masaż działa rozluźniająco, rozgrzewająco i przeciwbólowo.
✔Bańki do masażu zaleca się również stosować po intensywnych treningach sportowych, ponieważ masaż nimi pomaga odlepić skórę przylepioną w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej do mięśni. Tym samym bańki do masażu pozwalają pozbyć się zakwasów oraz bólu wywołanego zmęczeniem.
✔Bańki do masażu wykorzystuje się wreszcie także w zabiegach kosmetycznych. Masaż nimi ujędrnia skórę, pozwala wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu i zredukować warstwę tłuszczową na masowanych obszarach. Małe bańki sylikonowe są na tyle delikatne, że mogą być używane do masażu ujędrniającego
✔Masaż próżniowy twarzy
Bańki kosmetyczne doskonale nadają się do masażu poprawiającego jędrność i sprężystość skóry i mięśni szyi

📌Jak działają bańki kosmetyczne do masażu twarzy?

Masaż bańką poprawia kondycję naczyń włosowatych, redukuje zmarszczki, zwiększa wchłanianie kosmetyków co daje podwójny efekt odżywienia skóry. Poprawia krążenie, przepływ limfy i płynu śródmiąższowego. Masaż próżniowy pomaga wyeliminować zjawisko stagnacji w skórze, intensyfikuje procesy metaboliczne i pobudza „oddech” skóry. Dzięki masażowi skóra staje się elastyczna, bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, zwiększa się aktywność skurczowa mięśni twarzy, poprawia się napięcie i elastyczność skóry. Wystarczy raz w tygodniu stosować piętnastominutowy masaż, aby skóra odzyskała blask i jędrność.

📌Kto może stosować bańki?

Masaż mogą stosować osoby w każdym wieku, które chcą odżywić skórę, zredukować zmarszczki, poprawić napięcie i elastyczność cery. Ważna jest jednak metodyka wykonania masażu, źle wykonany może zaszkodzić zarówno skórze jak i mięśniom, a nieprawidłowy kierunek masażu może doprowadzić do tego, że zalegające w układzie limfatycznym toksyny nie zostaną usunięte, tylko odprowadzone w inne miejsca twarzy.

📌Jakie są przeciwwskazania do stosowania baniek?

–gorączka nieznanego pochodzenia
–choroby nowotworowe i zakaźne
–padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków
–stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby
–przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)
–hemofilia
–cera naczyniowa
–niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca
–miesiączka
–ciąża