Masaż miodem

Relaksacyjny oraz oczyszczający zabieg, który od dawna stosowany jest w wielu krajach. Masaż miodowy jest pewnego rodzaju terapią, w czasie której wykorzystywane są lecznicze właściwości miodu. Ten naturalny zabieg pozwoli nie tylko zrelaksować się, ale również zregenerować skórę oraz wzmocnić pracę komórek.

Pokaż w mojej okolicy »
Masaż miodem

Masaż miodem

Lecznicze właściwości miodu

Miód zawiera mnóstwo właściwości leczniczych. Pomaga między innymi zregenerować tkankę, wzmocnić pracę komórek oraz odżywia ciało. Zawierająca bardzo wiele witamin, mikroelementów oraz enzymów przyjemna w dotyku konsystencja sprawia, że jest to doskonała, naturalna biostymulacja. Miód pomaga w regeneracji, dzięki czemu jest doskonały w gojeniu odmrożeń, oparzeń oraz ran.  

Masaż miodem - jak wygląda zabieg?

Miód podgrzany do temperatury około 38°C zmienia swoją konsystencję, dzięki czemu masażysta może przystąpić do wykonywania zabiegu. Sam masaż polega na wklepywaniu preparatu w skórę. W czasie masażu miód zmienia kolor, co świadczy o oczyszczaniu. Ze względu na swoją konsystencję, miód ma dużą przyczepność do ciała. Zabieg trwa około 40-60 minut, do momentu aż miód w całości zniknie ze skóry. By efekty zabiegu były zadowalające, zaleca się powtórzenie masażu - 6 do 8 serii.  

Jakie korzyści daje masaż miodem?

Wklepywanie miodu w skórę, z uwagi na jego konsystencję, powoduje usunięcie toksyn przez gruczoły potowe. Zabieg ten ma więc wiele pozytywnych korzyści, w tym jest pomocny w leczeniu różnych schorzeń. Ponadto ma on niebagatelny wpływ na skórę, regenerując ją i odżywiając, dzięki czemu poprawie ulega również jej wygląd. Masaż miodem jest pomocny również w walce z cellulitem oraz rozstępami, gdyż poprawia krążenie oraz wzmacnia cały układ nerwowy. Jego właściwości wpływają również na poprawę układu odpornościowego. Sam masaż wpływa na nastrój, redukuję ból i stany zapalne stawów. Jest więc idealną formą relaksu po wysiłku fizycznym.

Przeciwwskazania do masażu miodem

W tym zabiegu wykorzystuje się naturalne właściwości miodu. Dlatego też nie jest on wskazany osobom mającym uczulenia na produkty pszczele. Nie należy go wykonywać również u osób chorych na miażdżycę, żylaki czy nowotwory. Nie wolno również robić masażu miodem u kobiet w ciąży, a także u osób z gorączką.

Cena masażu miodem

Zabieg masażu miodem to koszt około 150 zł.