Salon kosmetyczny, podologiczny Estetyka Piaseczno

Henryka Sienkiewicza 6, 05-500 Piaseczno

Wrastające paznokcie

 • klamra plastikowa BS 30 min
  80 zł
  Rezerwuj
 • klamra Rossa Frasera indywidualna, metalowa 45 min
  170 zł
  Rezerwuj
 • klamra Podopharm 3-cześciowa 60 min
  180 zł
  Rezerwuj
 • przełożenie klamry 30 min
  80 zł
  Rezerwuj
 • wywiad i przygotowanie do założenie klamry 20 min
  50 zł
  Rezerwuj
 • opracowanie wrastającego paznokcia 30 min
  60 zł
  Rezerwuj


Opracowanie wrastającego paznokciaZespół chorobowy nazywany wrastającymi paznokciami to bolesny i dokuczliwy problem. Dotyczy głównie palucha i palców stopy. Wynika często ze złej techniki obcinania paznokci - zbyt głębokiego, zaburzeń mikrokrążenia, nadmiernego pocenia się stóp, nieodpowiedniego obuwia, urazów mechanicznych czy też skłonności związanej z budową paznokci, długością palców stóp (dziedziczne). Wrastaniu paznokci sprzyjają zmiany ortopedyczne - deformacja palców, paluch koślawy, wady postawy - stopa koślawa, nieprawidłowa motoryka chodu.


Nadwaga i szybkie przybieranie na wadze, co może też dotyczyć kobiet w ciąży, również może być przyczyną wrastania paznokci.


Tego stanu nie należy bagatelizować, gdyż może nie tylko dawać przykre odczucia, ale też prowadzić do groźnych powikłań i niebezpiecznych zakażeń.


Najpierw ból występuje przy dotyku, następnie jest ciągły. Pojawia się stan zapalny w tkance miękkiej, co może doprowadzić do powstania ziarnicy, zakażenia bakteryjnego i grzybiczego, a w najgorszym przypadku - do zapalenia i martwicy palucha.Podczas wizyty podolog opracuje wrastający paznokieć przy użyciu specjalistycznych narzędzi i preparatów, a jeśli zajdzie taka potrzeba - założy opatrunki–tamponady. Pomogą one w prawidłowym wyprowadzeniu paznokcia.
Jeżeli będzie to konieczne, podolog może zalecić pacjentowi założenie klamry ortonyksyjnej na wrastający paznokieć (jest to usługa dodatkowo płatna). Jednak bardzo często możliwe jest wyleczenie wrastania poprzez regularne prawidłowe opracowywanie i tamponowanie paznokci.


Przed udaniem się z wrastającym paznokciem do chirurga, który zapewne zastosuje leczenie radykalne, warto odwiedzić specjalistę-podologa. Zaproponuje on zabieg mniej bolesny oraz zapewni długotrwałą opiekę nad paznokciami ze skłonnością do wrastania.


*Cena dotyczy jednego paznokcia. Jeżeli problem dotyczy większej ilości paznokci, cena ustalana jest indywidualnie.Klamry Rossa Fraser, Podopharm Professional, BS na wrastające paznokcie


Zabieg wykonywany jest przez podologa z certyfikatem do zakładania klamer metalowych.
Jest to metoda polecana w trudnych przypadkach wrastania paznokci. Przed podjęciem decyzji o założeniu klamry zalecamy konsultację podologiczną, ze względu na różnorodność możliwych metod leczenia wrastających paznokci.


O tym, jaka klamra zostanie założona na paznokieć, zadecyduje podolog po dokładnym obejrzeniu paznokci.


Pod uwagę bierze grubość, łamliwość, elastyczność, sposób wrastania, czas trwania wrastania czy głębokość wałów paznokciowych.


Założenie klamry ma na celu uniesienie brzegów paznokcia tak, aby nie uciskał w wał paznokciowy. Paznokieć wraz ze swoim łożyskiem stanie się bardziej płaski i zostanie usunięta przyczyna bólu.


Klamra Frasera jest klamrą jednoczęściową i formowana jest indywidualnie dla pacjenta, z drutu o odpowiedniej twardości, z uwzględnieniem podanej wyżej charakterystyki paznokcia.


Używany jest drut stomatologiczny niklowo-chowowy o twardości 0.3-0.6 mm. W przypadku uczulenia na nikiel mamy możliwość zastosowania innych klamer np. powlekanych złotem.


Proces założenia klamry wymaga kilku etapów.


Pierwszy etap - bardzo precyzyjne pobranie wymiarów paznokcia, na który będzie nakładana klamra.


Drugi etap - tworzenie z drutu kształtu omegi, ustalenie punktu zerowego, czyli najwyższego na powierzchni paznokcia, przycięcie i przygniecenie ramion klamry.


Trzeci etap - aktywacja klamry.


Klamra ta działa na zasadzie dźwigni.


Całkowity czas trwania jednej serii leczenia to od 6-12 miesięcy.


Klamra Podophram professional to trzyczęściowa klamra wykonana z drutu chirurgicznego.


Do założenia tego rodzaju klamry przygotowane są trzy elementy w różnych rozmiarach. Podolog dobiera odpowiednią długość tych elementów i formuje z nich klamrę. W jej skład wchodzą dwa haczyki i łącznik. W końcowej fazie jest ona przytwierdzana do paznokcia masą akrylową.


Gdy jest nadmierne ziarninowanie, zakładane są tamponady ze środkiem odkażającym.


Klamra BS jest zakładana w przypadku paznokci cienkich i łamliwych. Polega na naklejeniu jej na płytkę paznokcia, co jest zabiegiem bezbolesnym.


Przeciwwskazania do zakładania klamer metalowych: • mała elastyczność i kruchość płytki paznokcia

 • brak wzrostu paznokcia

 • brak współpracy z pacjentem przy wykonywaniu tamponad i pielęgnacji domowej. ٧


Nie przegap najlepszego

Na Twój adres email trafiać będą porady, ciekawostki oraz najlepsze promocje.

Obowiązek informacyjny przeczytasz tutaj.