RosaMed Clinic

Drawska 29 a lok 91, 02-202 Warszawa

Akupunktura na uzależnienia

  • Akupunktura na uzależnienia 30 min
    250 zł
    Rezerwuj


Akupunktura to zabieg medycyny wschodniej bazujący na stymulacji określonych punktów na ciele za pomocą bardzo cienkich igieł. Istnieje ponad 360 akupunktów, dzięki czemu mamy możliwość oddziaływania terapeutycznego na szereg schorzeń i organów wewnętrznych.


Większość osób wie, że terapia z wykorzystaniem igieł doskonale sprawdza się przy rozmaitych bólach i chorobach, ale często zapominamy o tym, jak użyteczna może ona być także w terapii uzależnień. Choć nie jest w stanie zastąpić silnej woli i mocnego postanowienia zerwania z nałogiem, to jest jednak środkiem, który znacząco potrafi znacząco ułatwić zerwanie z uzależnieniem od alkoholu, papierosów, leków czy też narkotyków.


Podczas zabiegu akupunktury dochodzi do zwiększenia wydzielania się hormonów szczęścia, czyli endorfin, których równowaga w organizmie została wcześniej zaburzona przez uzależniające substancje. Dzięki pobudzeniu wydzielania naturalnych, endogennych hormonów, następuje znaczące zmniejszenie głodu nikotynowego, czy też potrzeby spożycia alkoholu lub przyjęcia uzależniającego leku. Ponadto, akupunktura przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn obciążających go w wyniku nałogu.


Wiele osób rzucających palenie obawia się przybrania na wadze, które często dotyka byłych palaczy. Na szczęście, jeśli proces rzucania nałogu nikotynowego wspomagany jest przez akupunkturę, ryzyko pojawienia się dodatkowych kilogramów jest dużo niższe.


Sam zabieg akupunktury trwa jedynie 15-30 minut, jest bezbolesny i bezpieczny. Pacjent odczuwa głęboki relaks – wiele osób podczas zabiegu ucina sobie krótką drzemkę.


Zastosowanie akupunktury jako środka w terapii uzależnień pozwala na szybsze osiągnięcie sukcesu zerwania z nałogiem. Przy cięższych uzależnieniach, takich jak np. alkoholizm i uzależnienie od narkotyków, najlepiej zadziała połączona wraz z innymi metodami leczenia nałogów, np. z psychoterapią i detoksem. Jednak w przypadku uzależnienia od papierosów i jedynie umiarkowanej skłonności do nadużywania alkoholu, akupunktura, w połączeniu z postanowieniem zerwania z uzależnieniem, sprawdza się doskonale jako główna metoda walki z nałogiem.


 


 


 


Nie przegap najlepszego

Na Twój adres email trafiać będą porady, ciekawostki oraz najlepsze promocje.

Obowiązek informacyjny przeczytasz tutaj.