RosaMed Clinic

Drawska 29 a lok 91, 02-202 Warszawa

Akupunktura - zabieg

  • Akupunktura - zabieg 30 min
    150 zł
    Rezerwuj


Akupunktura to jedna z najpopularniejszych metod terapii stosowanych przez wschodnią medycynę. Polega na nakłuwaniu odpowiednich punktów na ciele specjalnymi, bardzo cienkimi igłami. Stymulacja punktów akupunktury pozytywnie wpływa na określone organy i ich funkcjonowanie oraz poprawia przepływ energii w ciele, udrażniając kanały energetyczne, czyli meridiany.


Ten sposób leczenia jest stosowany od tysięcy lat, a współczesna medycyna uznaje jego działanie w terapii wielu schorzeń i bólu z nimi związanego. Dolegliwości bólowe to problem aż 34 milionów Polaków, z czego aż 7 mln skarży się na ból przewlekły. Szczególnie uciążliwe są bóle głowy, a zwłaszcza migreny oraz bóle kręgosłupa, które akupunktura potrafi znacząco zredukować, a często nawet zupełnie usunąć. Oprócz bólów powodowanych konkretnymi schorzeniami ciała, ta naturalna terapia sprawdza się także w leczeniu nerwobólów i bólów psychogennych.


Akupunktura stanowi skuteczny środek w walce z bólem – często potrafi usunąć ból zupełnie, a w wielu przypadkach pozwala na zmniejszenie częstości ich występowania i ich intensywności, dlatego też Pacjent może znacznie zredukować ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko szkodliwych skutków ubocznych nieuchronnie związanych z leczeniem farmakologicznym.


Dużą zaletą akupunktury jest brak efektów ubocznych. Sam zabieg przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę jest niezwykle relaksujący i trwa od 15 do 25 minut. Mimo, że wiąże się z użyciem igieł, jest on zwykle bezbolesny. Igły przeznaczone do akupunktury są niezwykle cienkie i nie są puste w środku, tak jak igły do iniekcji, dzięki czemu nie rozrywają tkanek, a jedynie delikatnie pozycjonują się pomiędzy ich włóknami.


Co więcej, zabiegi akupunktury można łączyć z wieloma innymi metodami leczenia – zarówno medycyny tradycyjnej, jak i medycyny naturalnej i medycyny Wschodu.


Ze względu na wysoką skuteczność i brak skutków ubocznych, akupunktura jest zdecydowanie jedną z najlepszych dostępnych metod leczenia bólu.


Nie przegap najlepszego

Na Twój adres email trafiać będą porady, ciekawostki oraz najlepsze promocje.

Obowiązek informacyjny przeczytasz tutaj.