Przejdź do głównej zawartości

Zdjęcie rzęs

Każda kobieta marzy o tym, by wyglądać wyjątkowo. Bardzo często decydujemy się więc na podkreślanie naszej urody, zwłaszcza spojrzenia. Mowa tutaj o efekcie, jaki dają podkreślone rzęsy. Wiele kobiet stosuje metodę przedłużania rzęs, dzięki czemu nawet bez makijażu twarz wygląda naprawdę dobrze. Niestety jedynym mankamentem zabiegu jest krótkotrwały efekt. Klej z upływem czasu traci swoje właściwości, przez co rzęsy odpadają. Zdejmowanie rzęs zaleca się wykonywać w salonie kosmetycznym. Z pewnością będzie to bardziej bezpieczne niż samodzielny zabieg.

Pokaż w mojej okolicy »
Zdjęcie rzęs

Metoda 1:1 – przedłużanie rzęs

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 polega na doklejaniu syntetycznych rzęs (albo takich, pochodzących z włosia norki) do każdej naturalnej pojedynczej rzęsy. Do wykonania zabiegu kosmetyczka wykorzystuje szczypce oraz specjalny klej. Tak przedłużone rzęsy utrzymują się zwykle ok. 6 tygodni. Zaleca się jednak wizyty w celu uzupełnienia odklejonych w międzyczasie włosków, średnio co trzy tygodnie.

Przedłużanie rzęs - dla kogo?

Zabieg metodą 1:1 polecany jest w szczególności kobietom, których rzęsy są krótkie i rzadkie. Zabieg gwarantuje im długie, gęste oraz podkręcone rzęsy. Największą zaletą przedłużania rzęs jest brak konieczności malowania ich tuszem. Gęste, długie i ciemne rzęsy sprawiają, że oko jest większe i bardziej podkreślone. Spojrzenie nabiera zupełnie innego charakteru.

Pielęgnacja po przedłużaniu rzęs

Po zabiegu należy pamiętać, że przez 24 godziny nie powinno się korzystać z sauny ani solarium, nie przecierać oczu, ani nie używać preparatów do demakijażu. Zabiegu przedłużania rzęs nie zaleca się osobom cierpiącym na alergie, stany zapalne, choroby oczu oraz zapalenie spojówek.

Zdejmowanie rzęs

Czynność zdejmowania rzęs powinna być wykonana jedynie przez kosmetyczkę. Podczas ściągania przedłużanych rzęs, wykorzystuje się specjalny preparat rozpuszczający klej. Pod żadnym pozorem nie wolno wyrywać rzęs! Spowoduje to duże osłabienie naturalnych rzęsek.

Koszt zdjęcia rzęs

Zabieg zdejmowania rzęs nie jest drogi. Udając się do salonu kosmetycznego, zapłacimy ok. 20 zł – 50 zł.