Przejdź do głównej zawartości

Doczepianie rzęs

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a cóż doda im więcej uroku, jeśl nie piękne i długie rzęsy. Dla tych Pań, którym natura poskąpiła tego atutu, rozwiązaniem są sztuczne rzęsy. Zabieg doczepiania rzęs można przeprowadzić w prawie każdym salonie kosmetycznym, a efekt może zaskoczyć niejedną z nas. Dziś każda z kobiet może pozwolić sobie na sztuczne rzęsy, nawet alergiczki. Obecnie stosowane kleje wykonywane są z bezpiecznych i naturalnych substancji, a włoski służące do zagęszczania i przedłużania rzęs są wygodne i wyglądają bardzo naturalnie.

Pokaż w mojej okolicy »
Doczepianie rzęs

Sztuczne rzęsy na specjalne okazje

W celu upiększenia oczu na wielkie wyjście, warto zastosować sztuczne doczepiane rzęsy. Z ich doklejaniem nie powinno być problemu, więc można to wykonać własnoręcznie. Ważne, aby pasek, na którym umieszczone są sztuczne rzęsy precyzyjnie dokleić wzdłuż linii naturalnych rzęs. Po powrocie z imprezy, rzęsy należy odkleić i przechowywać szczelnie zamknięte do następnego użycia.

Doczepiane rzęsy na co dzień

Chcąc nadać codziennemu spojrzeniu osobliwego charakteru, lepiej postawić na sztuczne rzęsy w postaci kępek rzęs syntetycznych. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się około tygodnia.

Jak postępować po założeniu rzęs syntetycznych?

  • Należy unikać wysokich temperatur, wilgoci i dotykania rzęs.

  • Nie wolno stosować w okolicach oczu tłustych kremów i preparatów do demakijażu oczu.

  • Nie należy podkręcać rzęs z użyciem zalotki.

Czy noszenie sztucznych rzęs jest bezpieczne?

Nosząc doczepiane rzęsy, nie należy się obawiać o swoje zdrowie. Są one zupełnie bezpieczne i niealergizujące. Jednak w pewnych sytuacjach należy je unikać. Przeciwwskazaniem są stany zapalne oka, jęczmienie i zapalenie spojówek.

Jak długo utrzymują się sztuczne rzęsy?

W zależności od tego, jaki rodzaj rzęs wybierzemy, możemy liczyć na krótszy bądź dłuższy okres ich użytkowania. Niekwestionowaną popularnością cieszą się rzęsy syntetyczne, które przykleja się na stałe. Zabieg przyklejania tych rzęs powinna przeprowadzić kosmetyczka, a efekt jest bardzo naturalny. Rzęsy syntetyczne przykleja się do naturalnych pojedynczo lub kępkami. Doczepiane rzęsy zakłada się na zazwyczaj na kilka godzin, istnieje również opcja doczepienia sztucznych rzęs na okres około 2 tygodni.

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zadecydować, czy chcemy zagęścić rzęsy, czy tylko je przedłużyć, a może jedno i drugie. Ważne jest również to, czy ostateczny efekt ma być bardziej, czy mniej naturalny. Kosmetyczka, przystępując do pracy, zmywa makijaż, a następnie przykleja sztuczne włoski lub kępki.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Do malowania i demakijażu sztucznych syntetycznych rzęs należy używać specjalnie do tego przeznaczonych preparatów. Dzięki temu uzyskany efekt może utrzymywać się do 8 tygodni. Po dwóch tygodniach można zauważyć przerzedzanie się włosków, dlatego warto raz w miesiącu je uzupełniać. W ten sposób przedłużymy ich żywotność.

Pamiętajmy, że warunkiem bezpiecznego wykonania zabiegu są odpowiednie kwalifikacje osoby, która go wykonuje.