Przejdź do głównej zawartości

Rzęsy

Spotykając kogoś po raz pierwszy, najpierw zwracamy uwagę na jego oczy. Później, prowadząc rozmowę, także staramy się utrzymać kontakt wzrokowy. Bez wątpienia ta część naszej twarzy skupia najwięcej uwagi i odgrywa dużą rolę w zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia. Warto zadbać o odpowiednią oprawę oczu, której najważniejszym elementem są rzęsy. Sztuczne czy naturalne - mamy do wyboru wiele zabiegów, które poprawią ich wygląd i kondycję. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Pokaż w mojej okolicy »
Rzęsy

Zabiegi na rzęsy naturalne

Aby odżywić i poprawić wygląd swoich naturalnych rzęs, możesz wybrać jeden z popularnych zabiegów, takich jak botoks albo lifting. Efekty tych zabiegów są bardzo zadowalające i utrzymują się przez kilka tygodni. 

Efekt WOW

Jeśli chcesz naprawdę oszałamiającego efektu, rozważ założenie sztucznych rzęs. Podczas zabiegu przedłużania czy pogrubienia rzęs do naturalnych włosków doklejane są sztuczne rzęsy. 

Jaki zabieg wybrać?

To zależy, z jakiego powodu chcesz wykonać zabieg i jakiego efektu oczekujesz. Jeśli ma być spektakularnie, na przykład z okazji wielkiego wydarzenia, zastanów się nad sztucznymi rzęsami. Jeżeli chcesz się cieszyć piękną oprawą oczu na co dzień i nie przejmować się na przykład koniecznością uzupełniania rzęs, być może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie któryś z zabiegów na naturalne włoski. 

Bezpieczeństwo

Jeśli decydujesz się na jakikolwiek zabieg, zadbaj o to, by przeprowadzała go kompetentna osoba. Na Moment.pl znajdziesz opinie innych użytkowników, które pomogą Ci się upewnić, czy Twój wybór jest właściwy. Szczególną ostrożność zachowaj, jeśli jesteś alergiczką lub cierpisz na choroby oczu - może to być przeciwwskazaniem do niektórych zabiegów. O wszystkich ewentualnych problemach koniecznie poinformuj specjalistę przeprowadzającego zabieg.

Pielęgnacja rzęs po zabiegach

W przypadku zabiegów na naturalne rzęsy zwykle przez dwa dni należy uważać - nie moczyć ich, nie tuszować, unikać pocierania. Później można już funkcjonować tak, jak zazwyczaj, również chodzić na solarium czy zażywać morskich kąpieli. Większej ostrożności wymagają sztuczne rzęsy, które należy pielęgnować specjalnymi preparatami. Po około dwóch tygodniach zaczynają się one przerzedzać, wtedy wskazane jest uzupełnienie rzęs.