Przejdź do głównej zawartości

Podologia HELP

ul. Niklewicza 1 lok. 15, 62-080 Tarnowo Podgórne

KONSULTACJA podologiczna

  • KONSULTACJA podologiczna 30 min
    100 zł

Celem pierwszej konsultacji jest:

  • ocena stanu zdrowia naszych stóp,
  • rekomendacja odpowiednich form leczenia,
  • udzielenie cennych wskazówek na temat pielęgnacji stóp.

Nasi specjaliści każdego dnia pomagają uświadomić, jaki wpływ na zdrowie naszych stóp ma odpowiednia higiena i zabiegi pielęgnacyjne. Przeprowadzone rutynowe badanie może być dla nas zarówno źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego wyleczenia powstałych dolegliwości.

Dlaczego warto dbać o stopy?

Na stan zdrowia naszych stóp wpływa wiele czynników. Wczesne rozpoznanie zmian oraz dysfunkcji pojawiających się w obrębie naszego ciała, zapewnia możliwość szybkiej i efektywnej terapii. Skuteczna profilaktyka stanowi podstawę do zdrowego funkcjonowania naszego ciała. Warto choć raz udać się na konsultację do specjalisty Podologa, który zwróci uwagę na zagrożenia związane z ustawianiem stopy, oraz wskaże ewentualne związane z tym patologie. Większości bolesnych problemów, które pojawiają się na naszych stopach możemy skutecznie uniknąć. Podolog zauważy zmiany w obrębie skóry jak i paznokci oraz poinstruuje jak prawidłowo dbać o stopy, by w przyszłości dolegliwości nie powracały.

**Właściwa pielęgnacja stóp.** Przesuszona skóra stóp powodująca mikropęknięcia, nadmierna potliwość sprawiająca zmacerowanie i zmianę PH na powierzchni, to czynniki przez które skóra na naszych stopach traci naturalną barierę ochronną. Bez niej nie jesteśmy w stanie właściwie bronić się przed zagrożeniami rozwoju różnego rodzaju zakażeń w obrębie stóp. Podolog na etapie konsultacji doradzi jakiego preparatu warto użyć, by skóra stóp była odpowiednio nawilżona i zabezpieczona.