Wzorki i zdobienia paznokci

Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe trendy w temacie zdobienia paznokci. Na rynku co rusz pojawiają się nowości, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych stylizacji, a w salonach kosmetycznych dostępnych jest coraz więcej rodzajów i metod zdobienia paznokci. Można powiedzieć, że to w pewnym sensie sztuka – okazuje się bowiem, że wykonanie profesjonalnego zdobienia paznokci wcale nie jest takie proste.

Pokaż w mojej okolicy »
Wzorki i zdobienia paznokci

Zdobienie paznokci – jak dobrać stylizację?

Dobranie odpowiedniej stylizacji do paznokci nie jest łatwym zadaniem. Podstawową kwestią jest odpowiedni dobór kolorów. Ważne jest również wykończenie – o którym z reguły decyduje główny cel wykonania manicure. W przypadku oficjalnych okazji warto rozważyć matowe wykończenie - stylowe, a jednocześnie niezbyt krzykliwe. W przypadku manicure “codziennego” pole do popisu jest znacznie większe - tutaj wszystko zależy od gustu klientki.

 Metody zdobienia paznokci

Istnieje wiele metod zdobienia paznokci. Jest ich na tyle dużo, że każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie. Wzorki w ramach zdobienia paznokci można wykonać ręcznie, ale też przy pomocy odpowiednich narzędzi czy specjalnych naklejek. Coraz popularniejsze stają się także zdobienia z wykorzystaniem pyłków i brokatów, które sprawdzają się świetnie przy manicure hybrydowym czy żelowym. W ich przypadku poleca się również zdobienia polegające na wtapianiu ozdób i kryształków. Pozwalają one na stworzenie wyjątkowych oraz niepowtarzalnych stylizacji.

 Paznokcie ombre

Zdobienia na paznokciach to nie tylko wzorki i pyłki, ale także zabawa barwami. Może ona polegać na stopniowym rozjaśnianiu koloru lub przechodzeniu z jednego odcienia w inny. Powstały w ten sposób gradient zapewnia wyjątkowy efekt. Tę metodę stylizacji nazywamy zdobieniem ombre. Jedną z jego odmian jest popularny baby boomer, który stanowi ciekawą wersję klasycznego manicure francuskiego.

 Cena zdobienia paznokci

W zależności od wybranego salonu kosmetycznego, wykonanie zdobień paznokci w postaci wzorków kształtuje się na poziomie od 5 do 20 zł za jeden paznokieć. Niektóre salony kosmetyczne wykonują wzorki na paznokciach w ramach manicure - bez dodatkowej opłaty.

 Pamiętajmy, że warto regularnie dbać o wygląd swoich paznokci. Pozwoli to na zachowanie świeżego i eleganckiego wyglądu, a także dopełnienie każdej stylizacji. Zadbane paznokcie są naszą wizytówką, dlatego warto zadbać, aby zawsze były piękne i dopracowane.