Pedicure leczniczy

Dobra kosmetyczka potrafi nie tylko pięknie ozdobić paznokcie, ale także wykonać pedicure leczniczy. Jeśli chcesz mieć zadbane stopy i pozbyć się nieestetycznych modzeli, brodawek czy odcisków koniecznie wykonaj specjalistyczny zabieg, jakim jest pedicure leczniczy.

Pokaż w mojej okolicy »
Pedicure leczniczy

Jak wykonać pedicure leczniczy?

Postaramy się wyjaśnić, jak wykonać pedicure leczniczy, na czym polega zabieg oraz jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Aby wykonać pedicure leczniczy, niezbędna jest odpowiednia wiedza z zakresu kosmetologii stóp. Pedicure leczniczy obejmuje wiele czynności, do których należą między innymi prawidłowe skracanie paznokci, czy korekta wrastającego paznokcia.

Etapy pedicure leczniczego

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda pedicure leczniczy krok po kroku. Wszystko zależy bowiem od rodzaju zabiegu, którego będzie dotyczył pedicure leczniczy. Każdy zabieg zaczyna się jednak od zamoczenia stóp w soli kosmetycznej. Następnie dobra kosmetyczka zabiera się za leczenie defektu, z którym zmaga się klient. Są to między innymi popękane pięty, zrogowaciały naskórek, wrastające paznokcie, rekonstrukcja zdeformowanego przez grzybicę lub uciski paznokcia, założenie klamer drutowych lub plastikowych, leczenie stopy cukrzycowej oraz nadmiernej potliwości stóp. Nasuwa się więc pytanie - na czym polega cały zabieg? Odpowiedź jest jedna - na leczeniu wszelkich dolegliwości dotyczących stóp. W tym również na doborze ćwiczeń w przypadku leczenia deformacji stopy.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na pedicure leczniczy?

Wybierając się na zabieg pedicure leczniczego, należy zwrócić uwagę na profesjonalizm salonu. Tylko dobra kosmetyczka będzie w stanie wykonać profesjonalny zabieg.

Pedicure leczniczy wskazania i przeciwwskazania do zabiegu - czyli kiedy wolno, a kiedy nie wolno się mu poddać? Do wskazań należą przede wszystkim wszystkie wymienione powyżej dolegliwości. Jeśli zmagasz się z często pojawiającymi się odciskami na stopach, to pedicure leczniczy wykonany w dobrym salonie, z pewnością pomoże się z tym uporać. Do przeciwwskazań natomiast zaliczamy rany i podrażnienia skóry na stopach oraz uczulenia na którykolwiek ze składników wykorzystywanych podczas zabiegu.

Koszt pedicure leczniczego

Pedicure leczniczy cena zabiegu waha się od 40 do nawet 200 złotych. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj dolegliwości będzie leczony.

Zadbane stopy to podstawa zdrowia. Wbrew pozorom niewiele osób jest tego świadomych. Tymczasem wykonanie zabiegu takiego jak pedicure leczniczy pozwoli szybko i bezboleśnie uporać się z defektami stóp.