Pedicure francuski

W upalne, letnie dni chętnie wybieramy buty z odkrytymi palcami. Zadbane stopy są więc podstawą eleganckiego wyglądu. Dobra kosmetyczka pomoże odpowiednio zregenerować stopy po zimie, wykonując pedicure. Uniwersalną i szczególnie lubianą opcją jest pedicure francuski.

Pokaż w mojej okolicy »
Pedicure francuski

Jak wykonać pedicure francuski?

French pedicure kobiety kochają nie tylko za jego naturalny wygląd, ale przede wszystkim za uniwersalność. Często więc decydują się na niego na paznokciach dłoni, jak i stóp. Aby uzyskać paznokcie french, kosmetyczka po przygotowaniu stóp nanosi na paznokcie bazę. Bazą jest zwykle mleczny lub lekko różowy lakier. Następnie końcówki paznokci podkreśla się białym lakierem lub specjalną kredką, którą maluje się paznokcie od spodu.

Etapy pedicure francuskiego

Niezwykle popularną w ostatnim czasie metodą jest pedicure francuski hybrydowy. Jest to najtrwalszy sposób na uzyskanie pięknych i zadbanych stóp. Aby uzyskać paznokcie hybrydowe francuski wzór, należy:

1) Przygotować płytkę paznokcia, opiłować kształt oraz zmatowić wierzch.

2) Odtłuścić płytkę.

3) Nanieść bazę - jest to specjalny, bezbarwny lakier hybrydowy i utwardzić ją pod specjalną lampą UV.

5) Nanieść kolor (mleczny lub lekko różowy odcień) i znów utwardzić ją pod lampą.

6) Ozdobić końcówki poprzez naniesienie białego lakieru, który również trzeba utwardzić pod lampą.

7) Nanieść warstwę wierzchnią z kolorem, który daliśmy na bazę i utwardzić.

8) Nanieść top - specjalny bezbarwny lakier hybrydowy, który zabezpieczy paznokcie przed odpryskiwaniem.

Tak powstaje francuski manicure hybrydowy. Wykonując zwykły french pedicure, etapy są te same, jedynie pomijamy etap z utwardzaniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na pedicure francuski?

Wybierając salon, z pewnością należy zwrócić uwagę na to, czy salon oferuje pełny french pedicure. Pełny, tzn. taki w którym nie tylko wykonuje się pedicure french, ale także regeneruje skórę stóp. Dobra kosmetyczka powinna najpierw zadbać o stopy i wykonać szereg zabiegów upiększających, takich jak: usunięcie zrogowaciałego naskórka na stopach, usunięcie skórek oraz wymodelowanie płytki paznokcia.

Efekt pedicure francuskiego

Wskazaniem do wykonania hybrydy typu french będzie na pewno zły stan stóp po zimie. Jeśli zmagasz się z szorstkimi piętami i chcesz na lato wyglądać nieskazitelnie, ubierając nowe buty z odkrytymi stopami, to koniecznie udaj się do salonu kosmetycznego. Wykonując french paznokcie, zyskasz piękne, zadbane stopy, które chętnie będziesz odsłaniać.

Koszt usługi. Od czego zależy?

French pedicure to koszt rzędu 60 - 100 złotych. Ceny zależne są od salonów, ale i nie tylko. Wszystko zależy bowiem czy zdecydujesz się na zwykłe french paznokcie, czy może postawić na trwały, utrzymujący się nawet do 6 tygodni pedicure francuski hybrydowy.

Odpowiednio zadbane stopy są poniekąd wizytówką w letnie dni. Warto więc postawić na naturalne piękno i wykonać pedicure francuski hybrydowy.