Pedicure biologiczny

Każda kobieta wie, że zadbane dłonie są wizytówką. Tymczasem zadbane stopy wraz z nadejściem lata również powinny ładnie wyglądać. Warto zatem zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Z pomocą przychodzą zabiegi takie jak pedicure biologiczny. Jeśli wykona go dobra kosmetyczka, efekt będzie piorunujący.

Pokaż w mojej okolicy »
Pedicure biologiczny

Jak wykonać pedicure biologiczny?

Pedicure biologiczny wygląda nieco inaczej niż pedicure tradycyjny. Różnica polega na doborze osprzętu i sposobie wykonania zabiegu. Pedicure biologiczny wykonuje się bez użycia metalowych cążek, pilników, czy podważaczy do skórek. Jest on bardziej naturalny, ponieważ paznokcie piłujemy szklanymi lub papierowymi pilnikami. Skórki odsuwamy przy użyciu patyczków z drzewa pomarańczowego, natomiast naskórek redukujemy specjalną tarką lub przy użyciu frezarki.

Etapy pedicure biologicznego

Pedicure biologiczny krok po kroku:

Krok 1

Stopy na początku należy wymoczyć w wodzie z dodatkiem specjalnej soli, która zmiękczy naskórek.

Krok 2

Kosmetyczka na tym etapie zajmuje się zmywaniem ewentualnego lakieru.

Krok 3

Po przygotowaniu stóp do zabiegu kosmetyczka przystępuje do piłowania paznokci, odsunięcia skórek oraz usunięcia zrogowaciałego naskórka.

Krok 4

Jest to etap końcowy pedicure biologicznego, który polega na nałożeniu odżywczego olejku na skórki i nawilżeniu stóp.

Powyżej opisaliśmy pedicure biologiczny krok po kroku. Jak widać zabieg pedicure klasyczny a biologiczny, nie różnią się wiele. Podstawową różnicą są wykorzystane narzędzia.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na pedicure biologiczny?

Wybierając się na pedicure biologiczny, należy zwrócić uwagę na to, jakich narzędzi używa kosmetyczka. Salon powinien być odpowiednio przygotowany do takiego zabiegu. Pedicure kosmetyczny wygląda podobnie, niemniej jednak kluczowym jest technika wykonania oraz użyte narzędzia.

Wskazania do pedicure biologicznego

Wskazaniem do wykonania zabiegu pedicure biologicznego jest zrogowaciały naskórek na stopach. To głównie z tego powodu decydujemy się na wykonanie zabiegu. Efekt, jaki uzyskujemy to niewątpliwie gładkie i zadbane stopy. Dobra kosmetyczka potrafi zdziałać cuda. Po wykonaniu zabiegu paznokcie są zdrowe, mocne i nie rozdwajają się, a skóra stóp jest nawilżona.

Przeciwwskazania do pedicure biologicznego

Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi. Przeciwwskazania do pedicure to między innymi:

  • grzybica,

  • drożdżyca,

  • infekcje,  

  • stany zapalne.

Koszt pedicure

Koszt zabiegu to średnio 70 zł. Cena zależy oczywiście od salonu oraz rodzaju sprzętu i produktów, których używa kosmetyczka.

Pedicure biologiczny to zabieg bezpieczny, gwarantujący estetyczny wygląd stóp, dlatego warto regularnie go wykonywać. Rezultatem są mocne paznokcie i naturalnie zadbane stopy.