Przejdź do głównej zawartości

Pedicure

Czym jest pedicure? Pedicure to zabieg przeprowadzany na stopach. Zapewnia on gładką i miękką skórę. W trakcie jego wykonywania pozbędziemy się szorstkości i zrogowaceń. Dodatkowo paznokciom zostaje nadany odpowiedni kształt, a lakier w ulubionym kolorze dodaje charakteru i jest zwieńczeniem całego zabiegu.

Pokaż w mojej okolicy »
Pedicure

Jak wygląda zabieg?

Pedicure zaczynamy od kąpieli naszych stóp. Do wody dodawana jest specjalna sól, która ma działanie antybakteryjne, zapewniając higienę. Dzięki swoim właściwościom zmiękcza ona naskórek i nawilża skórę, pozwalając na łatwiejsze i bardziej skuteczne złuszczanie zrogowaceń. Naskórek usuwany jest za pomocą frezarki, co dokładnie i bezinwazyjnie oczyszcza skórę. Następnym krokiem jest zadbanie o paznokcie. Kosmetyczka odsuwa skórki, nadaje odpowiedni kształt i długość płytce. Nakłada na stopy peeling, który oczyszcza ze wszelkich pozostałości naskórka i zanieczyszczeń. Po czym na stopy nakładany jest silnie nawilżający i regenerujący krem, który sprawia, że skóra jest jedwabiście miękka i gładka. Zwieńczeniem całego zabiegu jest pomalowanie paznokci na wybrany przez nas kolor i utwardzenie go specjalnym top coatem, tak aby cieszył nas jak najdłużej.

Jak dbać o stopy po zabiegu?

Zabieg pedicure powinno się powtarzać regularnie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Aby przedłużyć efekt miękkości i odżywienia skóry stóp, zalecane jest stosowanie odpowiednich masek. Na rynku możemy znaleźć maski nawilżające czy złuszczające. Będą one świetnym przedłużeniem pielęgnacji w salonie.