Tipsy żelowe

Zakładanie żelowych tipsów jest metodą pracochłonną i wymaga dokładności oraz wprawy. Najlepiej wybrać się na zabieg do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasze paznokcie zostały wykonane poprawnie.

Pokaż w mojej okolicy »
Tipsy żelowe

Jak wygląda zakładanie tipsów żelowych?

Nakładanie żelowych tipsów rozpoczyna się od przygotowania płytki paznokcia. Należy ją skrócić na odpowiednią długość i zmatowić. Dzięki temu efekt końcowy utrzyma się dłużej. Następnie płytka jest odtłuszczana. Na tak przygotowany paznokieć przyklejany jest tips. Jego rozmiar musi być dobrany indywidualnie do naszych potrzeb. Nie może być ani za mały, ani za duży. Następnie nakładany jest primer, a potem trzy warstwy żelu. Każda kolejna warstwa jest utwardzana lampą UV, dzięki temu będzie on niezwykle trwały, a przejście między paznokciem, a tipsem będzie niewidoczne.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Żel nie zakłóca wzrostu naszych paznokci. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, mniej więcej co 2-4 tygodnie należy uzupełnić odrosty. Jeżeli efekt się nam znudził lub chcemy wrócić do naszych naturalnych paznokci, możemy całkowicie zdjąć tipsy. Niebywałą zaletą tej metody przedłużania jest to, że żel wchodzi w bardzo delikatną reakcję z paznokciem, więc uszkodzenia są niewielkie.

Jak dbać o tipsy żelowe?

Tipsy żelowe mimo swojej trwałości, mogą być łatwo zniszczone przez nieuwagę. W trakcie wykonywania codziennych czynności należy pamiętać, aby paznokcie nie miały styczności z acetonem oraz detergentami, ponieważ pod wpływem substancji chemicznych mogą się rozpuścić, uszkodzić, a nawet odpaść.