Paznokcie akrylowe

Marzysz o pięknie wyglądających długich paznokciach? Tipsy żelowe nie spełniają Twoich oczekiwań i łatwo odpadają? Akryl jest metodą przedłużania paznokci, która zachwyca klientki salonów kosmetycznych w wielu miejscach na świecie ze względu na swoją trwałość i efektywność.

Pokaż w mojej okolicy »
Paznokcie akrylowe

Na czym polega akrylowa metoda przedłużania paznokci?

Metoda przedłużania paznokci za pomocą akrylu polega na przedłużaniu naturalnej płytki paznokcia przy pomocy utwardzonego akrylu stanowiącego połączenie jego sproszkowanej wersji i specjalnego liquidu. Polimer powstały z połączenia obu substancji twardnieje w temperaturze otoczenia. Technika akrylowa umożliwia nadanie paznokciom pożądanego kształtu i ich perfekcyjne wymodelowanie.

Jakie są zalety paznokci akrylowych?

Paznokcie akrylowe są cenione ze względu na wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. W szczególności poleca się je osobom z delikatnymi i łamliwymi paznokciami. Inne metody przedłużania paznokci nie sprawdzają się u kobiet z tendencją do tłustej płytki. Również u kobiet, które leczą się hormonalnie metoda akrylowa stanowi rekomendowane rozwiązanie. Sprzyja zapuszczaniu naturalnej płytki paznokcia, która pod warstwą akrylu swobodnie rośnie. Akryl kamufluje wszelkie niedoskonałości takie jak ślady obgryzania lub nierówności i odkształcenia płytki. Umożliwia kreowanie przestrzennych zdobień: klasycznych i ekstrawaganckich. Metodę akrylową można łączyć z techniką żelową.

Sposób zdejmowania paznokci akrylowych

Akryl usuwa się przy pomocy czystego acetonu. Należy wlać go do szklanego naczynia i moczyć paznokcie przez ok. 30 minut. Co 10 minut można sprawdzać, czy akryl nie zaczyna odchodzić – należy używać drewnianego patyczka. Gdy akryl zostanie ściągnięty, paznokcie najlepiej oczyścić i wyrównać przy pomocy specjalnego bloku do paznokci.