Paznokcie akrylowe

Marzysz o pięknie wyglądających długich paznokciach? Tipsy żelowe nie spełniają Twoich oczekiwań i łatwo odpadają? Akryl jest metodą przedłużania paznokci, która zachwyca klientki salonów kosmetycznych w wielu miejscach na świecie ze względu na swoją trwałość i efektywność.

Pokaż w mojej okolicy »
Paznokcie akrylowe

Paznokcie akrylowe

Na czym polega akrylowa metoda przedłużania paznokci?

Metoda przedłużania paznokci za pomocą akrylu polega na przedłużaniu naturalnej płytki paznokcia przy pomocy utwardzonego akrylu stanowiącego połączenie jego sproszkowanej wersji i specjalnego liquidu. Polimer powstały z połączenia obu substancji twardnieje w temperaturze otoczenia. Technika akrylowa umożliwia nadanie paznokciom pożądanego kształtu i ich perfekcyjne wymodelowanie.

Jakie są zalety paznokci akrylowych?

Paznokcie akrylowe są cenione ze względu na wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. W szczególności poleca się je osobom z delikatnymi i łamliwymi paznokciami. Inne metody przedłużania paznokci nie sprawdzają się u kobiet z tendencją do tłustej płytki. Również u kobiet, które leczą się hormonalnie metoda akrylowa stanowi rekomendowane rozwiązanie. Sprzyja zapuszczaniu naturalnej płytki paznokcia, która pod warstwą akrylu swobodnie rośnie. Akryl kamufluje wszelkie niedoskonałości takie jak ślady obgryzania lub nierówności i odkształcenia płytki. Umożliwia kreowanie przestrzennych zdobień: klasycznych i ekstrawaganckich. Metodę akrylową można łączyć z techniką żelową.

Sposób zdejmowania paznokci akrylowych

Akryl usuwa się przy pomocy czystego acetonu. Należy wlać go do szklanego naczynia i moczyć paznokcie przez ok. 30 minut. Co 10 minut można sprawdzać, czy akryl nie zaczyna odchodzić – należy używać drewnianego patyczka. Gdy akryl zostanie ściągnięty, paznokcie najlepiej oczyścić i wyrównać przy pomocy specjalnego bloku do paznokci.