Manicure z malowaniem

Zastanawiasz się, czym jest manicure klasyczny? Klasyczny manicure to zabieg, który pozwoli Ci zadbać o pielęgnację i piękny wygląd dłoni oraz paznokci. W zależności od konieczności możemy wykonać manicure w stonowanych barwach, który idealnie sprawdzi się przy eleganckich stylizacjach bądź bardziej nowoczesny i kolorowy, który będzie pasował do codziennych stylizacji.

Pokaż w mojej okolicy »
Manicure z malowaniem

Manicure - dlaczego warto go wykonywać? 

Właściwie wykonany manicure z malowaniem w salonie kosmetycznym daje pewność, że paznokcie odzyskają piękny oraz zdrowy wygląd. Wykwalifikowani specjaliści do wykonania manicure wykorzystują profesjonalne preparaty i sprzęt, które charakteryzują się dużo skuteczniejszym działaniem, niż kosmetyki ogólnodostępne w drogeriach kosmetycznych. Co ważne – wykonując manicure w profesjonalnym salonie kosmetycznym mamy pewność, że specjalista wykona zabieg ten prawidłowo, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W domowych warunkach bardzo łatwo o naruszenie integralności skóry bądź zakażenie.

Manicure z malowaniem krok po kroku 

Wykonanie manicure klasycznego z malowaniem należy rozpocząć od zmycia poprzedniego lakieru – wystarczy nawilżony zmywaczem do paznokci płatek przyłożyć do płytki paznokcia i przetrzeć go. Następnym krokiem powinno być skrócenie paznokci oraz opiłowanie ich do odpowiedniego kształtu. Pamiętajmy, że kształt paznokcia powinien być dopasowany do długości i grubości palców, ale też do sposobu, w jaki płytka rośnie. Paznokcie można spiłować na okrągło, kwadratowo bądź na szpic. Bardzo ważne jest również zadbanie o odpowiednie usunięcie skórek – należy najpierw odsunąć je za pomocą specjalnego kopytka, następnie zmiękczyć w kąpieli mydlanej i usunąć za pomocą cążek. Na sam koniec należy odtłuścić i osuszyć paznokcie, a następnie je wypolerować. Ostatnim etapem jest nałożenie lakieru. Należy nałożyć do za pomocą jednego pociągnięcia pędzelka, pomijając nachodzenie na skórki. Warto nałożyć dwie bądź trzy warstwy lakieru, w ten sposób, by paznokcie zostały dobrze pokryte.

Przeciwwskazania do wykonania manicure 

Manicure z malowaniem w gabinecie kosmetycznym nie należy wykonywać w sytuacji, gdy leczysz grzybicę, bądź drożdżycę. Przeciwwskazaniem są również:

  • stany ropne,

  • stany zapalne,

  • stany alergiczne,

  • stany infekcyjne.

Nie warto  decydować się na manicure klasyczny z malowaniem w przypadku posiadania nietypowej płytki paznokcia, pękniętych naskórków między palcami bądź niezagojonych ran.

Manicure z malowaniem - cena 

W zależności od wybranego salonu kosmetycznego, wykonanie manicure klasycznego

malowaniem kształtuje się na poziomie od 40 do 80 zł.