Manicure winylowy

Eleganckie i trwałe paznokcie to marzenie niejednej kobiety. Nie każda jednak decyduje się na manicure hybrydowy. Receptą na uzyskanie rewelacyjnego efektu bez użycia lampy UV jest manicure winylowy. Dzięki zabiegowi przez długi czas będziemy mogły cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami, pozbawionymi nieestetycznych odprysków lakieru.

Pokaż w mojej okolicy »
Manicure winylowy

Czym jest lakier winylowy?

Efekt, jaki uzyskamy po użyciu lakieru winylowego, możemy porównać do tego, jaki daje lakier hybrydowy i lakier klasyczny. Dlatego można powiedzieć, że lakier winylowy to połączone tych dwóch lakierów. Jest bardzo trwały, utrzymuje się na paznokciach nawet do 10 dni. Proces jego utwardzania nie wymaga użycia lampy, lecz zachodzi przy naturalnym świetle. Usuwanie lakieru również nie stanowi żadnego problemu.

Manicure winylowy – dla kogo?

Z manicure winylowego powinny skorzystać Panie, które ze względu na brak czasu nie mogą sobie pozwolić na ciągłe malowanie paznokci. Ten rodzaj manicure jest zdecydowanie trwalszy od klasycznego, dlatego na kilka dni można zapomnieć o odpryskującym lakierze i nieestetycznych pęknięciach. Manicure winylowy nie niszczy płytki paznokcia, a jego usunięcie trwa zaledwie chwilę. To najlepsze rozwiązanie na nadanie swoim paznokciom pięknego, intensywnego i trwałego koloru.

Korzyści płynące z wykonania manicure winylowego

Polimery zawarte w lakierze winylowym skutecznie chronią płytkę paznokciową przed uszkodzeniem, zapewniając przy tym niezwykłą trwałość i doskonałe utwardzanie lakieru. Intensywny kolor utrzymuje się przez długi czas bez szpecących pęknięć czy odprysków. Niewątpliwą zaletą manicure winylowego jest łatwość jego usunięcia, które można przeprowadzić nawet w domu.

Manicure winylowy krok po kroku

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie płytki paznokciowej i nałożenie preparatu Top Coat w celu zabezpieczenia przed przebarwieniami. Następnie po wyschnięciu paznokci, czyli po ok. 7-10 minutach można przystąpić do nakładania pierwszej warstwy lakieru winylowego. Dla podkreślenia głębi koloru warto aplikację powtórzyć. Wskazane jest, aby po wyschnięciu paznokci, zaaplikować preparat Top Coat w celu zabezpieczenia lakieru przed ścieraniem.

Manicure winylowy jest doskonałym sposobem na uzyskanie pięknych i zdrowych paznokci bez obawy o uszkodzenie płytki. Trwały i soczysty kolor utrzymuje się przez kilka dni, co jest jego niewątpliwą zaletą. To doskonała alternatywa dla manicure tytanowego czy popularnej hybrydy.