Manicure klasyczny

Najpopularniejszym, a zarazem najbardziej neutralnym zabiegiem kosmetycznym upiększającym paznokcie, jest manicure klasyczny. Dzięki niemu nasze paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, a dłonie są zadbane i estetyczne. W końcu to wizytówka każdej z nas, dlatego warto regularnie dbać o paznokcie.

Pokaż w mojej okolicy »
Manicure klasyczny

Czym jest manicure klasyczny?

W tym przypadku najważniejszy jest kształt płytki paznokcia. Każda posiada inny kształt płytki paznokcia, ponieważ uzależniony jest on od indywidualnych upodobań i uwarunkowań genetycznych. Jeśli już zapadnie decyzja o wyglądzie płytki i zostanie ona spiłowana  według wybranego kształtu – przychodzi czas na usunięcie skórek. Czynność wykonywana jest przy użyciu cążek lub frezarki. Dodatkowo paznokcie poddawane są odżywieniu oraz polerowaniu, aby nabrały zdrowego wyglądu.

Jak wygląda wykonanie manicure klasycznego?

Manicure klasyczny charakteryzuje się precyzją wykonania. Pomimo iż jest to prosty zabieg, wymaga dokładności. Manicure rozpoczyna dokładna dezynfekcja dłoni. Następny krok to zmycie pozostałości po starym lakierze. Kolejny krok polega na skróceniu paznokci oraz opiłowaniu ich do odpowiedniego kształtu. Zanim kosmetyczka użyje lakieru, najpierw odsuwa skórki zmiękczone po myciu za pomocą specjalnych przyborów. Kąpiel mydlana ułatwia ich wycięcie cążkami. W dalszym etapie paznokcie są odtłuszczane. Na tak przygotowaną płytkę, manicurzystka nakłada lakier. Na koniec zaleca się nawilżenie dłoni kremem odżywczym. Dobrym uzupełnieniem manicure klasycznego będzie peeling dłoni. Manicure klasyczny trwa ok. 30 – 45 min.

Przeciwwskazania

Z manicure klasycznego nie powinny korzystać:

  • osoby chorujące na drożdżycę lub grzybicę paznokci,

  • osoby posiadające stany zapalne

  • osoby cierpiące na alergie (np. składnik lakieru do paznokci może je uczulić).

Ile trzeba zapłacić za manicure klasyczny?

Koszt wykonania manicure klasycznego w salonie kosmetycznym wynosi ok. 30 zł – 60 zł.