Manicure kamyczkowy

Piękne, gładkie dłonie to bardzo ważny element naszego wizerunku. Zadbane paznokcie o pięknym kształcie wpływają na poprawę estetyki naszych dłoni oraz dodają im elegancji. Jeśli chcesz cieszyć się nieskazitelnymi dłońmi i ładnymi paznokciami, skorzystaj z innowacyjnego zabiegu, jakim jest manicure kamyczkowy. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega ta metoda pielęgnacyjna.

Pokaż w mojej okolicy »
Manicure kamyczkowy

Na czym polega manicure kamyczkowy?

Manicure kamyczkowy to nieinwazyjna i w pełni naturalna metoda pielęgnacji dłoni i paznokci. Została opatentowana w Polsce. Powstała z połączenia manicure francuskiego, japońskiego, amerykańskiego i ekologicznego. Do wykonania zabiegu używa się kamyka krzemionkowego, chusty bawełnianej i płynu zmiękczającego.

Kto może skorzystać z manicure kamyczkowego?

Z manicure kamyczkowego może skorzystać praktycznie każdy. Metoda polecana jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy chcą cieszyć się pięknymi dłońmi. Z zabiegu mogą korzystać zarówno ci, którzy chcą wypielęgnować swoje dłonie, jak i te osoby, których problemem jest rozdwajająca lub łamliwa płytka paznokcia oraz wciąż odrastające skórki. Wykonanie serii zabiegów pozwoli na pozbycie się tych problemów.

Wykonanie manicure kamyczkowego krok po kroku

Pierwszym krokiem przy wykonywaniu zabiegu jest skrócenie płytki paznokciowej i zmiękczenie skórek za pomocą płynu zmiękczającego. Wykonując zabieg po raz pierwszy, należy liczyć się z tym, że pojedyncze skórki będą musiały zostać mechanicznie usunięte przy pomocy cążek. Kolejny zabieg to już tylko delikatne pocieranie, złuszczanie i odsuwanie niepożądanych skórek za pomocą kamyczków krzemionki. Na koniec przy użyciu bawełnianej chusty w płytkę paznokcia zostaje wmasowany płyn zmiękczający. Na tym zabieg zostaje zakończony. Efektem są wypielęgnowane, ładne paznokcie pozbawione nieestetycznych skórek.

Jakie są zalety manicure kamyczkowego?

Ponieważ zabieg jest wykonywany w sposób nieinwazyjny, ryzyko wystąpienia stanów zapalnych czy zakażeń zostaje zminimalizowane. Co więcej, po kilku zabiegach paznokcie staną się gładkie, odżywione, nawilżone i błyszczące. Całkowicie pozbędziemy się również problemu odrastających skórek. Poprawi się też struktura płytki paznokciowej. Zniknie problem z jej łamaniem się i rozdwajaniem. Dzięki temu nasze dłonie będą się świetnie prezentowały w każdej sytuacji.

Naturalne sposoby pielęgnacji ciała zawsze przynosiły świetne rezultaty. Dlatego poddając się zabiegom upiększania paznokci, warto postawić na sprawdzone metody. Manicure kamyczkowy to przyjemność, skuteczność i dotyk natury w jednym.