Manicure biologiczny

Od wieków wiadomo, że życie w zgodzie z naturą przynosi wiele korzyści. Dlatego w dzisiejszych czasach coraz częściej stawiamy na naturalne metody pielęgnacji ciała. Jedną z nich jest manicure biologiczny, który bazuje tylko na naturalnych przyborach kosmetycznych. A więc wszelkiego rodzaju metalowe cążki, pilniki, czy podważacze nie mają tu zastosowania.

Pokaż w mojej okolicy »
Manicure biologiczny

Jak wykonać manicure biologiczny?

Przystępując do manicure biologicznego, należy oczyścić płytkę paznokciową ze starego lakieru, skrócić ją i delikatnie spiłować. Podczas wykonywania zabiegu używa się pilników wykonanych tylko z naturalnych materiałów, a więc z papieru lub szkła. Następnym etapem jest zmiękczenie skórek za pomocą specjalnego preparatu. Tak przygotowane skórki usuwa się przy pomocy drewnianego patyczka. Kolejnym krokiem jest zmycie preparatu zmiękczającego i odtłuszczenie powierzchni paznokcia. Na koniec nakładana jest odżywka i lakier w wybranym kolorze. Po wyschnięciu paznokci manicure uważa się za zakończony. Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Czy warto wykonać manicure biologiczny?

Manicure biologiczny to w zupełności nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny zabieg, dlatego warto go wykonywać. Polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Dzięki zastosowaniu szklanych i papierowych pilników znika ryzyko uszkodzenia i rozdwajania się płytki paznokciowej. Drewniane patyczki używane do usuwania skórek minimalizują ryzyko mechanicznego uszkodzenia tkanek, a skórki wolniej odrastają. Manicure biologiczny sprawi, że nasze dłonie i paznokcie będą estetyczne i ładnie wypielęgnowane.

Przeciwwskazania do wykonania manicure biologicznego?

Manicure biologiczny, pomimo że jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, nie może być wykonywany u:

  • osób chorych na drożdżycę i grzybicę

  • osób z ropniem różnego pochodzenia,

  • chorych na alergie i wszelkiego rodzaju infekcje.

Koszt manicure biologicznego

Cena wykonania manicure biologicznego nie jest wysoka i kształtuje się na poziomie 20 – 40 złotych.