Przejdź do głównej zawartości

Manicure

O dłoniach mówi się, że są wizytówką człowieka. Jako odsłonięta część ciała zwracają uwagę, dlatego warto o nie zadbać, a w szczególności przyjrzeć się wyglądowi paznokci. Obgryzione lub nierówno przycięte, łamliwe i rozdwojone wzbudzają negatywne odczucia. Estetyczny wygląd przywróci im manicure.

Pokaż w mojej okolicy »
Manicure

Co to jest manicure?

Manicure jest podstawowym zabiegiem, dzięki któremu dłonie wzbudzają zachwyt. Zadbane paznokcie stanowią dowód naszej dbałości o siebie. W gabinetach kosmetycznych dostępnych jest kilka rodzajów manicure jak choćby: japoński, żelowy lub hybrydowy. Podstawową opcją jest manicure klasyczny, który poleca się również mężczyznom. Podczas klasycznego manicure płytka paznokcia zostaje opiłowana, a skórki usunięte.

Manicure – przebieg zabiegu

Przed zabiegiem manicurzystka przeprowadza krótką rozmowę z klientem, aby dowiedzieć się, w jaki sposób do tej pory były usuwane skórki i jaki kształt paznokcia jest preferowany. Skórki można wycinać cążkami, ale rekomendowaną metodą jest odsuwanie ich przy pomocy drewnianego patyczka. Manicure rozpoczyna się od dezynfekcji skóry i zmiękczenia naskórka. Palce umieszcza się zwykle w pojemnikach z wodą, a po chwili osusza i nakłada żel, który dodatkowo zmiękcza skórki wokół paznokci i znacznie ułatwia pracę. Po odsunięciu skórek, nadaje się paznokciom odpowiedni kształt, a następnie poleruje, używając specjalnego bloku. Na koniec zabiegu aplikuje się odżywkę. W paznokcie i dłonie może zostać wmasowany również krem regenerująco-odżywczy.

Manicure z malowaniem

Uzupełnieniem manicure może być pomalowanie paznokci. Manicurzystka ustala z klientką kolor, jaki jej odpowiada, a następnie nakłada w profesjonalny sposób, dzięki któremu nie tworzą się zacieki, a wokół paznokcia nie zbierają się pozostałości lakieru.