Zamykanie naczynek nos

Nieestetycznie wyglądające naczynka pojawiające się na nosie to objaw schorzenia naczyń krwionośnych. Początkowo wyglądają jak niewielkie rumienie, a z czasem przybierają postać siateczki cieniutkich nitek. Dlatego potocznie nazywa się je „pajączkami”.

Pokaż w mojej okolicy »
Zamykanie naczynek nos

Jak się pozbyć pękających naczynek

Pękające naczynka nie wyglądają zbyt estetycznie i stają się problemem dla wielu kobiet. Są trudne do ukrycia, nawet za pomocą makijażu. Pomocny w usunięciu tego defektu będzie zabieg laserowego zamknięcia naczynek.

Przygotowanie do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem zamykania naczynek krwionośnych nie należy zażywać kąpieli słonecznych. Należy również zrezygnować ze stosowania samoopalacza.

Laserowe zamykanie naczynek – przebieg zabiegu

Pierwszym krokiem przed wykonaniem zabiegu jest konsultacja lekarska, podczas której określa się częstotliwość oraz ilość zabiegów. Z reguły jest ich nie więcej niż pięć, choć w przypadku niewielkich naczynek efekt widoczny jest już po jednorazowym zabiegu. Po konsultacji można przystąpić do zabiegu. Polega on na zastosowaniu lasera emitującego wiązkę światła. Promieniowanie to zostaje pochłonięte przez hemoglobinę, na skutek czego krew płynąca przez naczynia krwionośne zasycha, a naczynko kurczy się i obumiera. W taki oto sposób skutecznie pozbywamy się trapiącego nas problemu.

W czasie zabiegu możemy odczuwać lekki dyskomfort w postaci pieczenia i kłucia. Aby złagodzić te odczucia, stosuje się nawiewy z chłodnego powietrza.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Należy wówczas stosować chłodne okłady, wodę termalną i łagodne kremy nawilżające. Przez kilka dni nie wolno również wykonywać peelingów, a na miesiąc musimy zrezygnować z kąpieli słonecznych.

Kiedy nie należy wykonywać zabiegu?

Z zabiegu zamykania naczynek należy zrezygnować w przypadku niektórych chorób, takich jak:

cukrzyca,

nadczynność lub niedoczynność tarczycy,

epilepsja.

Przeciwwskazaniem jest również stosowanie leków, które powodują nadwrażliwość na światło, a także występowanie zaburzenia krzepnięcia krwi, bliznowce i świeża opalenizna. Osoby posiadające rozrusznik serca również nie mogą być poddawane zabiegowi.

Koszt zamykania naczynek na nosie

Za zabieg zamykania naczynek na nosie zapłacimy od 80 do 300 złotych.