Liposukcja - uda

Smukłe i zgrabne uda są marzeniem wielu kobiet. Jednak jest to część ciała, która ma tendencję do nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej. Nieestetyczny cellulit jest ciężki do usunięcia. Sama dieta i regularne ćwiczenia przynoszą marne efekty. Pożądany rezultat wymaga w tym przypadku czasu. Na szczęście w walce z zaawansowanym cellulitem pomaga chirurgia plastyczna, a dokładniej zabieg liposukcji ud. To jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów na świecie.

Pokaż w mojej okolicy »
Liposukcja - uda

Jak się przygotować do liposukcji ud

Operacja plastyczna poprzedzona jest zwykle niezbędnymi badaniami, jakie powinna  wykonać pacjentka. Konieczne jest badanie OB, morfologia krwi, wskaźniki krzepliwości oraz poziom glukozy. Czasami niezbędne jest też wykonanie specjalnego szczepienia. Zabieg liposukcji ud rozpoczyna się od zaznaczenia miejsc na udach, z których zostanie usunięta tkanka tłuszczowa.

Liposukcja ud krok po kroku

Chirurg przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym lub całościowym. Kolejny krok polega na wykonaniu niewielkich nacięć, przez które wprowadzana jest cieniutka rurka (kaniula). W ten sposób rozbijane są złogi tłuszczu, który następnie jest odsysany. Niekiedy w celu łatwiejszego rozbicia tłuszczu, pod skórę wstrzykuje się roztwór soli fizjologicznej. Czas trwania zabiegu liposukcji ud wynosi ok. 2 – 5 godzin.

Jak postępować po zabiegu?

Rekonwalescencja wymaga czasu z uwagi na inwazyjność zabiegu. Po wykonaniu liposukcji rzeczą naturalną jest odczuwanie bólu i posiniaczone ciało. Nogi będą opuchnięte i zesztywniałe. Odczucia mogą być różne. Po 7 – 10 dniach po zabiegu chirurg zdejmuje szwy. Należy pamiętać, że przez 6 tygodniach po liposukcji ud, wskazane jest noszenie uciskających ubrań. Pomoże to złagodzić ból, opuchliznę oraz ukształtuje sylwetkę. W tym samym czasie koniecznie należy unikać wysiłku fizycznego. Dopiero po około 3 tygodniach od zabiegu, zauważyć można pierwsze efekty.

Liposukcja ud - przeciwwskazania

Zabiegu liposukcji nie powinno się wykonywać w przypadku:

- zaburzenia krzepliwości krwi,

- cukrzycy,

- nadciśnienia tętniczego,

- ropnych infekcji skórnych,

- skaz naczyniowych,

- ciąży i okresu karmienia.

Skutki uboczne liposukcji ud

Liposukcja ud, jak każda operacja plastyczna, niesie za sobą ryzyko powikłań i skutków ubocznych. Możemy zatem być narażeni m.in. na:

- utratę czucia,

- infekcje pooperacyjne,

- powstanie blizn lub zakrzepów,

- dołki na skórze ud,

- zapadnięcie skóry w miejscu odsysania,

- przebarwienia skóry.

Koszt liposukcji ud

Za zabieg liposukcji ud wewnętrznych i zewnętrznych zapłacimy szacunkowo od ok. 3 000 zł wzwyż.