Liposukcja - ramiona

Niejednokrotnie spotkać można kobiety, które zmagają się z problemem obwisłych ramion. Kłopot ten dotyczy głównie Pań w dojrzałym wieku. Taki wygląd ramion przyczynia się do uczucia dyskomfortu. Mało tego, kobiety wstydzą się nawet zakładać bluzki czy sukienki na ramiączkach. Istnieje jednak skuteczny sposób na pozbycie się nieestetycznie wyglądającego tłuszczu na ramionach – liposukcja. Operacja usunie nadmiar tkanki tłuszczowej, a dodatkowa plastyka ramion pozwoli pozbyć się zwisającego fałdu skóry.

Pokaż w mojej okolicy »
Liposukcja - ramiona

Dla kogo wskazana jest liposukcja ramion?

Zabieg liposukcji ramion przeznaczony jest głównie dla osób, których problemem są otłuszczone i obwisłe ramiona. Operacja liposukcji da najlepszy efekt u osób z lekką nadwagą bądź ze stabilną masą ciała, a więc w przypadku, gdy nadmiar tłuszczu na ramionach jest uporczywy do „zrzucenia”, pomimo braku nadwagi. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, powinniśmy spróbować najpierw pozbyć się tłuszczu poprzez ćwiczenia i dietę. Jeśli to nie pomoże, wówczas można pomyśleć o liposukcji.

Liposukcja ramion krok po kroku

Klasyczna metoda przeprowadzania operacji plastycznej rozpoczyna się miejscowym lub ogólnym znieczuleniem. Następnie chirurg robi na skórze maleńkie nacięcia i wprowadza w nie cienką rurkę (kaniulę), która podpięta do urządzenia, rozbija tłuszcz, a potem go zasysa. Zabieg liposukcji ramion trwa ok. 1 – 2 godzin.

Wodna liposukcja ramion

W przypadku liposukcji ramion metodą wodną, pod skórę wstrzykiwany jest roztwór wodny w postaci fluidu. Preparat zawiera specjalne substancje rozpuszczające tłuszcz, a także adrenalinę, która powstrzymuje krwawienie. Technika wodna nie wykorzystuje ostrzykiwania miejsca poddanego zabiegowi jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Cechą charakterystyczną tej metody jest to, że roztwór wody wstrzykiwany jest w ciało kaniulą, przez którą odbywa się następnie odsysanie rozpuszczonej tkanki tłuszczowej. Zabieg przebiega dużo szybciej i nie naraża pacjenta na duże uszkodzenie tkanej i mięśni. Wodną liposukcję ramion wykonuje się głównie w znieczuleniu miejscowym.

Pielęgnacja po liposukcji ramion

Operacja plastyczna liposukcji ramion powoduje zwykle opuchnięcie i zaczerwienienie. Na ramionach da się odczuć zmęczenie podobne do tego, które czujemy po wysiłku fizycznym. Kilka dni po zabiegu nie należy nadwyrężać ramion, muszą odpocząć. Po upływie miesiąca od zabiegu wszelkie dolegliwości powinny ustąpić. Zalecane jest też noszenie uciskowych bandaży przez ok. 4 tygodnie.

Ile kosztuje liposukcja ramion?

Operacja plastyczna w postaci liposukcji ramion kosztuje ok. 2 900 zł – 8 000 zł. W zależności od wielkości miasta.