Liposukcja - pośladki

Elastyczne i jędrne pośladki są atutem każdej kobiety. Poczucie piękna sprawia, że nabieramy pewności siebie i czujemy się dobrze w swoim ciele. Niestety nadmiar tkanki tłuszczowej na pośladkach wprawia często w niemały dyskomfort. Ponadto bardzo ciężko zwalczyć wstrętny cellulit. Z tego względu wiele kobiet decyduje się na zabieg liposukcji pośladków, czyli odsysania nadmiaru tłuszczu

Pokaż w mojej okolicy »
Liposukcja - pośladki

Jak wygląda zabieg liposukcji pośladków?

Czas trwania zabiegu wynosi od 1 do 5 godzin. Uzależniony jest od wielkości miejsc, z których chirurg usuwa zbędną tkankę tłuszczową oraz wybranej techniki. Zanim chirurg rozpocznie zabieg, musi dokładnie oczyścić skórę pośladków. Następnie aplikuje miejscowe bądź ogólne znieczulenie. Pod uwagę brana jest wrażliwość na ból oraz złożoność zabiegu. Kolejna czynność to wykonanie pojedynczych nacięć na skórze pośladków. Zwykle robi się je na granicy oddzielającej nogi i pośladki. Dzięki temu blizny pooperacyjne nie są widoczne po zabiegu. Za pomocą cienkiej rurki, czyli kaniuli, wstrzykiwany jest środek zmiękczający tłuszcz. Usprawnia to odsysanie tłuszczu oraz pozwala kontrolować utratę krwi. Następnie chirurg wprowadza kaniulę w tłuszcz i rozpoczyna odsysanie. Operację plastyczną kończy założenie rozpuszczalnych szwów.

Liposukcja pośladków - postępowanie po zabiegu

Po wykonanym zabiegu liposukcji pośladków należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza. Aby osiągnąć możliwie jak najlepszy efekt, zaleca się noszenie specjalnej bielizny uciskowej do około 4 tygodni po zabiegu.

Metody wykonywania liposukcji pośladków

Wykonywanie zabiegu liposukcji pośladków może odbywać się na kilka sposobów. Wśród nich wymienia się:

- technikę ultradźwiękową – rurka wprowadzona w skórę przesyła fale ultradźwiękowe, które rozbijają tłuszcz,

- metodę z użyciem strzykawek – czynność wytwarza podciśnienie, które powoduje że tkanka tłuszczowa zostaje wciągnięta do strzykawki,

- metodę klasyczną – wykonanie niewielkich nacięć, przez które wprowadzana jest kaniula, podpięta do urządzenia odsysającego.

Efekty liposukcji pośladków

Najlepszy profil pacjenta, przygotowującego się do liposukcji pośladków cechuje się elastyczną i twardą skórą, stabilną wagą, nadmiarem tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała oraz dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Liposukcja pośladków - przeciwwskazania

Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby chore na:

  • cukrzycę,

  • choroby układu oddechowego,

  • choroby układu krążenia

Zabieg nie powinien być wykonywany również u osób które zmagają się z zaburzeniami krążenia krwi.

Cena liposukcji pośladków

Koszt zabiegu wynosi ok. 4 500 zł – 6 000 zł. Cena zależy od wielkości obszaru odsysania.