Liposukcja - piersi

Piersi są bezapelacyjnym wyznacznikiem kobiecości. Małe, czy duże – dodają nam pewności siebie. Okazuje się jednak, że niektóre kobiety nie do końca są zadowolone ze swojego biustu. I wcale nie chodzi tu o jędrność. Problem tkwi bowiem w przerośniętych piersiach. Skutkiem jest znaczne obciążenie kręgosłupa, co prowadzi do pogłębiania się wad postawy. W rezultacie zbyt duże piersi są powodem brzydko wyglądających zaokrąglonych pleców. Z tego względu wiele kobiet decyduje się na zabieg zmniejszenia piersi – liposukcję.

Pokaż w mojej okolicy »
Liposukcja - piersi

Liposukcja piersi - dla kogo?

Zabiegowi liposukcji piersi mogą poddać się kobiety, których stan fizyczny i psychiczny jest stabilny. Najczęściej liposukcję wykonuje się u młodych kobiet po 20. roku życia, które już na tym etapie mogą zdiagnozować problem. Warunkiem wykonania zabiegu jest jędrna skóra piersi. Przed zabiegiem pacjentka jest zobligowana do wykonania kompletu niezbędnych badań. U starszych kobiet wymagana jest też mammografia.

Czym jest zabieg liposukcji piersi?

Liposukcja piersi polega na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z obszarów pomiędzy piersiami, a pachą. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 45  minut. Nadmiar tkanki tłuszczowej odsysany jest przez niewielkie nacięcie na skórze za pomocą cienkiej rurki, zwanej kaniulą. Zabieg kończy się założeniem szwów. Liposukcja piersi ma charakter kosmetyczny, ponieważ służy do modelowania piersi, nieznacznie zmniejszając ich obwód. Zabieg nie jest wykonywany u kobiet z bardzo pokaźnym biustem z tego względu, że występuje wówczas konieczność usunięcia nadmiaru skóry.

Piersi po liposukcji– zalecenia

Liposukcja piersi, podobnie jak każdy zabieg, pozostawia obrzęk. Odczuwalny jest także miejscowy ból. Po tygodniu od zabiegu szwy powinny zostać wyciągnięte ze skóry. Wśród pozabiegowych zaleceń ważną rolę pełni noszenie specjalnego biustonosza korekcyjnego przez 1 – 2 miesięcy. Dzięki temu zapobiegniemy rozciągnięciu się skóry. Niewskazana jest też praca fizyczna i podnoszenie ciężkich rzeczy przez kilka tygodni.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Najlepszym momentem na wykonanie liposukcji biustu jest pierwszy tydzień po zakończeniu miesiączki. Wówczas piersi są mało ukrwione, a my jesteśmy bardziej odporne na ból. W przypadku zażywania tabletek  antykoncepcyjnych, należy je odstawić już 3 miesiące przed planowanym zabiegiem.

Cena liposukcji piersi

Koszt zabiegu wynosi ok. 3 000 zł.