Liposukcja - łydki

Zgrabne nogi to nie tylko smukłe uda, lecz także szczupłe łydki. Osoby, które mają problem z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej na łydkach, mogą skorzystać z liposukcji. Dzięki operacji skutecznie usuniesz tłuszcz i wymodelujesz łydki, by były smukłe i piękne.

Pokaż w mojej okolicy »
Liposukcja - łydki

Jak się przygotować do liposukcji

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą oraz wykonanie kilku niezbędnych badań jak np. morfologia krwi, glukoza, OB itp. Na tej podstawie chirurg ocenia stan zdrowia pacjenta, decydując o tym, czy zabieg może zostać wykonany.

Jak wygląda liposukcja łydek?

Na początku chirurg wykonuje znieczulenie miejscowe. Następnie robi małe nacięcia na skórze, przez które wprowadzana jest kaniula (cienka rurka) podpięta do urządzenia ssącego. Po ostrzyknięciu miejsca  operacyjnego specjalną substancją następuje odsysanie rozbitego tłuszczu. Na koniec chirurg zabezpiecza rozcięcie, zakładając szwy. Blizny po nacięciach są bardzo mało widoczne. Po zabiegu zakładana jest na łydki specjalna opaska uciskowa, która zapobiega zakrzepom i zmniejsza ryzyko krwawienia.

Efekty po zabiegu

Rezultat nie jest widoczny zaraz po zabiegu. Dopiero po około 3 tygodniach można zauważyć pierwsze efekty. Pełny efekt jest widoczny natomiast po 3 - 6 miesiącach od zabiegu. Łydki posiadają ładny kształt, są smukłe i pozbawione nadmiaru tkanki tłuszczowej. Aby jak najdłużej utrzymać uzyskany rezultat, należy prowadzić zdrowy tryb życia.

Zalecenia po liposukcji łydek

Po zabiegu zaleca się noszenie opaski uciskowej na łydkach przez około 3 – 4 tygodnie. Po 7 dniach powinno się pójść na wyciągnięcie szwów, o ile nie są rozpuszczalne. Należy także nie stronić od aktywności fizycznej, lecz z umiarem. Przez ok. 6 tygodni po liposukcji koniecznie powinno się zrezygnować z solarium i sauny.

Przeciwwskazania do liposukcji łydek

Liposukcji łydek nie wykonuje się u pacjentów ze słabą wydolnością fizyczną, przy infekcjach oraz zakażeniach skóry. Osoby cierpiące na przewlekłe choroby, także dyskwalifikowane są pod kątem możliwości wykonania zabiegu.

Koszt liposukcji łydek

Cena zabiegu jest mocno zróżnicowana. Zależy głównie od wielkości miasta i renomy kliniki. Musimy być jednak świadomi, że ceny oscylują w granicach 2 000 zł – 20 000 zł.