Liposukcja – brzuch

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernego nagromadzenia tłuszczu w okolicach brzucha - tak zwaną „oponką” czy „boczkami”. Niestety, u wielu osób jest to przyczyna kompleksów i obniżenia pewności siebie. Problem jest o tyle uciążliwy, że ze względu na trudność naturalnego zredukowania tłuszczu w tym obszarze ciała, same diety, a nawet ćwiczenia mogą okazać się niewystarczające. Pomóc może zabieg liposukcji.

Pokaż w mojej okolicy »
Liposukcja – brzuch

Na czym polega liposukcja brzucha?

Liposukcja to nic innego jak zabieg odsysania tłuszczu. Poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej można wymodelować sylwetkę i zlikwidować niedoskonałości figury.

 Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg odsysania tłuszczy z brzucha mogą wykonać osoby zdrowe, które ukończyły 18 lat. Przed zabiegiem odsysania tłuszczu zalecane jest rozpoczęcie odpowiedniej diety. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby serca, cukrzyca oraz wszelkie zakażenia. Liposukcja brzucha nie jest polecana osobom bardzo otyłym. Wykonanie zabiegu poleca się osobom, które w pewnych częściach ciała mają nadmiar tkanki tłuszczowej.

 Liposukcja brzucha krok po kroku 

Liposukcja brzucha odbywa się znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą. Konieczne jest niewielkie nacięcie skóry – ok. 2-4mm. Wykonane nacięcie służy do wprowadzenia cienkiej konsuli, której zadaniem jest odessanie tłuszczu i wymodelowanie sylwetki. W zależności od ilości tłuszczu, jaką należy odessać, zabieg może trwać od 1 do 3 godzin. W trakcie jednego zabiegu można odessać nie więcej niż 3,5 litra tłuszczu. Im większa ilość odessanego tłuszczu, tym większe ryzyko pojawienia się powikłań. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest kwestią indywidualną. Może trwać 2 dni, ale również 2 tygodnie. Przez ok. 8 tygodni konieczne jest noszenie specjalnego ubrania. Bardzo ważne jest pilnowanie diety oraz unikanie wysiłku fizycznego. Stosowanie się do zaleceń pozwala na zauważenie efektów po ok. 3 miesiącach.

 Cena odsysania tłuszczu z brzucha

Cena liposukcji jest bardzo zróżnicowana – wszystko zależy od kliniki, w której zdecydujemy się na wykonanie zabiegu. Koszt wykonania odsysania tłuszczu z brzucha kształtuje się jednak na poziomie kilku tysięcy złotych.