Liposukcja - boczki

Zgrabna figura jest marzeniem każdej kobiety. Niestety często dieta i ćwiczenia nie pomagają nam osiągnąć pożądanego efektu. Często też nie mamy na to czasu bądź silnej woli, by wytrwać sumiennie w postanowieniach. A przez boczki czujemy się mało atrakcyjne. Dlatego, jeśli chcesz skutecznie pozbyć się boczków, zastanów się nad liposukcją. Warto skonsultować tę decyzję ze specjalistą, który odwiedzie, bądź utwierdzi nas w tym przekonaniu.

Pokaż w mojej okolicy »
Liposukcja - boczki

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to nic innego jak operacja plastyczna polegająca na odsysaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Można wykonać ją praktycznie na każdej części ciała. Często przy dużej otyłości zabieg połączony jest także z lipektomią (usunięcie nadmiaru rozciągniętej skóry). Pomimo ryzyka, jakie niesie za sobą operacja, możliwe do uzyskania efekty okazują się być bardzo kuszące. Jędrne i piękne ciało bez katowania się ćwiczeniami i dietami, to przecież najlepsza nagroda.

Kto może skorzystać z liposukcji?

Z liposukcji boczków mogą skorzystać jedynie osoby, które cieszą się dobrym zdrowiem oraz posiadają niezbędne badania. Lekarz musi otrzymać takie badania jak: OB, morfologia krwi, glukoza, badanie moczu, wskaźniki krzepliwości krwi, kreatynina, elektrolity oraz szczepienie p/WZW B.

Zabieg liposukcji boczków krok po kroku

Przed przystąpieniem do operacji, chirurg rysuje obszar boczków, który będzie poddany operacji. Wykonuje się ją w pełnej narkozie lub z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Następnie specjalista minimalnie nacina skórę. Przez otwór wprowadzana jest kilkukrotnie cienka rurka (kaniula) podpięta do specjalnego urządzenia, które odsysa tłuszcz (działa na zasadzie odkurzacza). Po pozbyciu się tłuszczu z boczków chirurg zakłada na rozcięcie szwy i specjalnie opatrunki uciskowe.

Ryzyko przy liposukcji boczków

Liposukcja jest operacją, a więc niesie za sobą ryzyko powikłań. Uszkodzeniu mogą ulec m.in. naczynia krwionośne. Ryzyko stanowi także zator tłuszczowy, który jest przyczyną przedostania się tłuszczu do krwiobiegu. W efekcie może dojść do zatrzymania krążenia.

Pielęgnacja po liposukcji boczków

Po liposukcji boczków należy powstrzymać się od palenia papierosów. To ważne zalecenie, ponieważ nikotyna działa obkurczająco na naczynia krwionośne, zaburzając krążenie. Należy wystrzegać się również dźwigania ciężkich rzeczy oraz wykonywania intensywnych ćwiczeń. Niewielki wysiłek jest wręcz wskazany. Zakaz obejmuje także korzystanie z sauny, solarium oraz opalanie się na słońcu.

LIposukcja boczków - przeciwwskazania

Operacji nie należy wykonywać w przypadku:

- chorób przewlekłych,

- cukrzycy,

- zaburzeń krzepliwości krwi,

- schorzeń nerek i skóry,

- zaburzeń psychicznych,

- nałogowych palaczy.

Liposukcja boczków - koszt

Koszt liposukcji boczków to nie jest mały wydatek i należy się liczyć z kosztem rzędu od 4 do 6 tysięcy w zależności od salonu.