Liposukcja

Liposukcja to profesjonalny i inwazyjny zabieg odsysania tłuszczu. Polega on na modelowaniu sylwetki poprzez usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Do przeprowadzenia liposukcji niezbędna jest specjalistyczna aparatura. Zabiegowi chirurgicznego usuwania tkanki tłuszczowej można przeprowadzić na innych obszarach ciała takich jak: brzuch, uda, pośladki, szyi, pleców i ramion.

Pokaż w mojej okolicy »
Liposukcja

Jak wygląda liposukcja?

Odbywa się ona w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą. Lekarz nacina skórę (około 2-4 mm), w tym miejscu wprowadza cienkie konsule, które modelują sylwetkę i odsysają nadmiar tłuszczu. Zabieg należy traktować jak każdą operację chirurgiczną a czas trwania liposukcji to od 1 do 3 godzin. Jednorazowo w trakcie zabiegu można odessać do 3,5 litra tłuszczu.

Liposukcja - zasady

Jest kilka zasad jakie należy spełniać, aby móc przystąpić do zabiegu liposukcji. Oto one:

  • trzeba być pełnoletnim,

  • osoba poddająca się zabiegowi powinna wykazywać się dobrym stanem zdrowia,

  • należy przestrzegać odpowiedniej diety.

Przeciwwskazania do liposukcji:

Do zabiegu nie kwalifikują się osoby ze schorzeniami takimi jak:

  • cukrzyca,

  • nadczynność tarczycy,

  • problemy z układem oddechowym

  • problemy z układem krążenia,

  • zaburzona krzepliwość krwi,

  • żylaki.

Pielęgnacja po liposukcji

Po liposukcji, jak po każdym zabiegu chirurgicznym należy odpoczywać i poddać się rekonwalescencji. Ta może trwać od kilku dni do paru tygodni.

Efekty liposukcji

Chociaż tkanka tłuszczowa jest usuwana w trakcie zabiegu na zadowalający efekt liposukcji trzeba poczekać. Dzieje się tak z powodu obrzęków i zasinień po operacji. Czas jest bardzo indywidualny i czasem wynosi do kilku miesięcy. Należy przestrzegać wszystkich wskazań uwzględnionych na wypisie lekarskim. Bardzo ważna jest odpowiednia dieta i unikanie wysiłku fizycznego.

Zalety i wady liposukcji

Najczęściej wymienianą zaletą liposukcji jest poprawa wyglądu sylwetki. Jeżeli stosujemy się do zaleceń lekarza, to efekty liposukcji będą trwałe. Nacięcia i blizny po zabiegu są zazwyczaj mało widoczne. Zabieg ten poprawia samoocenę u osób, które miały problem z nadmiarem tłuszczu.

Niestety liposukcja ma też kilka wad. Niebezpiecznym powikłaniem jest zator tłuszczowy, który może prowadzić do zatoru płucnego, uszkodzenia nerwów, skóry i narządów wewnętrznych. Jednak dobrze wykonana liposukcja nie powinna nieść ze sobą żadnego ryzyka. kryterium jakim należy się kierować przy wyborze kliniki jest doświadczenie i pozytywne opinie.

Cena liposukcji

Ceny są zróżnicowane, w zależności od tego, z jakich części ciała chcemy odessać tłuszcz. Może to być koszt nawet kilku tysięcy złotych.