Mezoterapia twarz

Zabiegi mezoterapii są jednymi z najbardziej popularnych. Korzystają z nich osoby, które decydują się na leczenie schorzeń występujących na skórze. Są to zabiegi niechirurgiczne, a więc na pewno bezpieczniejsze. Mezoterapia twarzy pozwala skutecznie zapobiegać procesowi starzenia się skóry.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia twarz

Mezoterapia - rodzaje

Mezoterapia bezigłowa – jest to całkowicie nieinwazyjny zabieg. Nowoczesna metoda bezigłowa polega na wprowadzeniu w skórę odpowiednich substancji leczniczych, wykorzystując w tym celu pole elektromagnetyczne (metoda elektroporacji).

Mezoterapia igłowa – zabieg polega na wprowadzaniu substancji leczniczych w skórę, poprzez tworzenie nakłuć specjalnym mezopistoletem. Preparaty bazują na małych ilościach kwasu hialuronowego.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia twarzy oraz jakie efekty gwarantuje zabieg?

Mezoterapia twarzy polecana jest przede wszystkim tym, którzy posiadają widoczne zmarszczki oraz wiotką skórę twarzy. Już po pierwszym zabiegu wyraźnie zauważalna jest poprawa. Twarz wygląda dużo młodziej, jest świeża i sprawia wrażenie wypoczętej. Zmarszczki zostają mocno spłycone, a skóra jest jędrna i gładka.

Przeciwwskazania

Zabiegom nie powinny poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Ponadto nie zaleca się mezoterapii twarzy w przypadku:

  • alergii,

  • cukrzycy,

  • nowotworów,

  • opryszczki,

  • występowania świeżych ran.

Zabieg nie jest wskazany również dla osób przyjmujących leki na rozrzedzenie krwi.

O czym pamiętać przed zabiegiem?

Należy wystrzegać się zażywania aspiryny na około dwa tygodnie przed zabiegiem mezoterapii. Tydzień przed zaleca się używanie wszelkiego rodzaju kremów lub balsamów z witaminą K. Wcieranie ich w skórę zapobiegnie tworzeniu się krwiaków, a także zadziała przeciwbólowo.

Co należy wykonać po zabiegu?

Wszyscy ci, którzy są podatni na pojawianie się krwiaków, powinni wiedzieć, że zabieg może spowodować pojawienie się małych siniaków. Ważne jest, aby regularnie nawilżać twarz a także nawadniać organizm. Pielęgnacja jest bardzo ważna.

Częstotliwość wykonywania mezoterapii na twarzy

Najbardziej widoczne i długotrwałe efekty zagwarantuje wykonanie całej serii zabiegów, która trwa około 2 miesięcy. Każdy zabieg powinno się wykonywać w odstępie 10 – 14 dni. Po tym czasie zaleca się profilaktyczne wykonywanie zabiegu raz na miesiąc.

Koszt za zabieg mezoterapii twarzy

Cena zabiegu mezoterapii bezigłowej wynosi ok. 400 zł. Natomiast za mezoterapię igłową na twarz zapłacimy ok. 200 zł – 250 zł.