Mezoterapia szyja i dekolt

Zakres zastosowania zabiegu mezoterapii jest dosyć szeroki. Cel jest jeden – walka z oznakami starzenia się skóry. Któż z nas nie lubi dobrze wyglądać? Atrakcyjny wygląd wpływa przecież na pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Z usług mogą skorzystać zarówno Panie, jak i Panowie. Ważne jest to, że już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia szyja i dekolt

Istota i rodzaje mezoterapii

Mezoterapia szyi lub dekoltu to zabieg wykonywany miejscowo. Stosowane w tym celu preparaty są odpowiednio dopasowane do każdego pacjenta. Zabieg polega na aplikowaniu w skórę szyi lub dekoltu, odpowiednich substancji leczniczych, a zarazem regenerujących i odżywczych. Wśród wielu metod mezoterapii wyróżnia się:

  • Mezoterapię bezigłową – substancje aktywne aplikowane są w skórę przy użyciu specjalnego urządzenia. Działa ono na bazie prądu o wysokiej częstotliwości. Błony komórkowe rozszerzane są przez prąd, co pozwala na lepsze wchłanianie substancji leczniczych.

  • Mezoterapię igłową – w tym wypadku wykorzystuje się cienkie igły albo tzw. mezopistolet, dzięki którym wstrzykuje się substancje w skórę.

  • Jonoforezę – podczas tego zabiegu substancje wnikają w skórę pod postacią jonów, które wprowadzane są przy użyciu prądu.

  • Sonoforezę – zabieg wykorzystuje ultradźwięki. Oznacza to, że substancje lecznicze wprowadzane są w skórę przy wykorzystaniu ultradźwięków.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia szyi i dekoltu?

Zabiegi polecane są w szczególności osobom, które niewłaściwie się odżywiają, są narażone na stres, dużo czasu spędzają na słońcu oraz tym, którzy cierpią na bezsenność. Zabiegi dobrze sprawdzą się także u osób, które mają kontakt z silnie zanieczyszczonym powietrzem, a także z dymem tytoniowym.

Przeciwwskazania

Większość zabiegów posiada pewne przeciwwskazania. I w tym przypadku są one obecne. Zabiegom nie powinny poddawać się osoby, które zmagają się z:

  • cukrzycą,

  • alergią,

  • stanami zapalnymi,

  • nowotworami,

  • krzepliwością krwi,

  • infekcjami.

Nie zaleca się też korzystania z zabiegów przez kobiety w ciąży, w okresie karmienia oraz w czasie menstruacji.

Korzyści z mezoterapii

Rezultat, jakiego pragniemy, widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Skóra jest nawilżona i znacznie bardziej jędrna. Pobudzona zostaje niezwykle ważna produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiadają za młody wygląd skóry. Mikrokrążenie ulega poprawie, a niedobór witamin i minerałów zostaje uzupełniony. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta i elastyczna. Fenomenem jest fakt, że efekty są w stanie utrzymać się nawet do 3 lat.