Mezoterapia próżniowa dłonie

Piękne, zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Należy o nie dbać w szczególny sposób, gdyż skóra dłoni ciągle narażona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz środków chemicznych. Zaniedbane dłonie często zdradzają wiek kobiety, dlatego nie należy o nich zapominać podczas codziennej pielęgnacji ciała. Ratunkiem na zniszczone i nieestetycznie wyglądające dłonie jest zabieg mezoterapii próżniowej. Pomaga on przywrócić skórze jędrność, elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia. Zmarszczki zostają wygładzone, a dłonie wyglądają naprawdę świeżo i młodo.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia próżniowa dłonie

Zabieg mezoterapii próżniowej – na czym polega?

Mezoterapia próżniowa to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się wszelkiego rodzaju niedoskonałości, które widoczne są na skórze dłoni. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu do jej głębszych warstw odpowiednich substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Użycie igieł pobudza skórę do regeneracji.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii podczas zabiegu nie dochodzi do wycieku wstrzykiwanego preparatu i krwi. Zabieg jest mało bolesny, a ryzyko wystąpienia siniaków, grudek czy odczuć bólowych zostało zminimalizowane.

Krzemionka organiczna – doskonały preparat

Preparatem, który aktywnie regeneruje dłonie podczas mezoterapii, jest krzemionka organiczna, składająca się z krzemu i kwasu hialuronowego. Substancja nie alergizuje, a przy tym jest doskonale tolerowany przez organizm. Wprowadzony w skórę preparat w naturalny sposób odbudowuje włókna kolagenowe oraz regeneruje komórki naskórka i skóry właściwej.

Czas trwania zabiegu nie jest długi, zwykle wynosi ok. 30 minut. Nie wymagany jest okres rekonwalescencji, zaraz po zabiegu można wykonywać wszystkie codzienne czynności. Aby uzyskać zadowalający rezultat, należy wykonać od 5 do 10 zabiegów w odstępach 1 - 2 tygodniowych. Ilość zabiegów jest zależna od stanu i kondycji skóry. W celu utrzymania efektów należy raz na 6 - 8 miesięcy wykonać tzw. zabieg podtrzymujący.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu mezoterapii próżniowej nie należy wykonywać w przypadku występowania stanów zapalnych i ropnych skóry, opryszczki czy przyjmowania leków przeciwzakrzepowych. Zabieg jest przeciwwskazany także osobom cierpiącym na choroby nowotworowe, alergie i cukrzycę. Nie powinny go również wykonywać kobiety w ciąży i w okresie laktacji.

Korzyści z wykonania zabiegu

  • ujędrnienie i nawilżenie skóry

  • usunięcie zmarszczek

  • rozjaśnienie kolorytu skóry

  • odżywienie i regeneracja dłoni

Postępowanie po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu należy unikać opalania dłoni zarówno na słońcu, jak i w solarium. Przez kilka godzin nie należy korzystać z sauny, masaży ani używać kremów do rąk. Niewskazane jest również spożywanie alkoholu. Bardzo ważna jest odpowiednia higiena dłoni.