Mezoterapia próżniowa

Nasze ciało z biegiem lat traci jędrność, na szczęście możemy opóźnić procesy starzenia. Z pomocą przychodzi niezawodna w tych sprawach medycyna estetyczna. Dzięki zabiegowi mezoterapii próżniowej mamy szansę odzyskać młody i piękny wygląd. Kondycja naszej skóry dzięki mezoterapii próżniowej znacznie się poprawia.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia próżniowa

Co to jest mezoterapia próżniowa?

Jest to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który polega na miejscowym dostarczaniu skórze substancji leczniczych. Dzięki nowoczesnej technologii zabieg jest bezbolesny, a powstałe w trakcje jego trwania drobne nakłucia, szybko ulegają samoregeneracji.

Czy mezoterapia próżniowa jest dla mnie?

Mezoterapia próżniowa polecana jest szczególnie paniom, które marzą o pozbyciu się wiotkiej skóry, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg pomaga także zwalczać łysienie oraz skutecznie redukuje blizny. Z mezoterapii próżniowej powinny korzystać głównie osoby o wrażliwej skórze.

Mezoterapia próżniowa krok po kroku

Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent zwykle wypełnia ankietę na temat stanu swojego zdrowia. Na podstawie uzyskanych danych oraz zgodnie z potrzebami pacjenta, dopasowuje się odpowiednie substancje lecznicze. Jeśli zabieg ma być wykonywany na twarzy, konieczne jest usunięcie makijażu. W czasie trwania zabiegu specjalne urządzenie z systemem próżniowym zasysa naskórek, powodując odciągnięcie go od głębszych warstw skóry. Wprowadzone w skórę igły trafiają wówczas w mniej  unerwione miejsce, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny.

O czym warto pamiętać po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu nie powinno się nakładać na skórę żadnych preparatów. Dopiero kolejnego dnia można delikatnie przemyć ją łagodnym płynem micelarnym i zastosować inne zalecenia od specjalisty. Zabronione jest opalanie się przez około 2 tygodnie po zabiegu. Basen i saunę również należy wyeliminować na jakiś czas. Po upływie około tygodnia po zabiegu widoczne są pierwsze efekty. Drobne zmarszczki są wygładzone, a skóra nabiera blasku. Najlepszy rezultat zauważalny jest dopiero po 3 tygodniach od zabiegu.

Kto nie powinien korzystać z mezoterapii próżniowej

Mezoterapia próżniowa jest niewskazana w sytuacjach wystąpienia:

- ciąży i karmienia piersią,

- opryszczki,

- cukrzycy,

- chorób nowotworowych,

- stanów i zmian zapalnych,

- w trakcie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych.

Ile kosztuje mezoterapia próżniowa?

Cena zależna jest od danej części ciała, która poddana jest zabiegowi. Szacunkowy koszt mezoterapii próżniowej waha się w granicach 250 zł – 800 zł.