Mezoterapia igłowa uda

Każda kobieta marzy o pięknym i zgrabnym ciele oraz jędrnej skórze. Poczucie piękna sprawia, że nasza samoocena i pewność siebie znacznie wzrasta. Niestety większość Pań zmaga się z uciążliwym, nieestetycznym cellulitem odkładającym się najczęściej na udach. Sama aktywność fizyczna zwykle nie wystarcza, aby skutecznie się go pozbyć. Medycyna estetyczna oferuje w tej kwestii zabieg mezoterapii igłowej, który redukuje zaawansowany cellulit na udach oraz przywraca skórze jędrność.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia igłowa uda

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej ud?

Zabieg polega na wykonywaniu przez lekarza nakłuć za pomocą strzykawki z cieniutką igłą. Częstotliwość nakłuć wynosi od 0,5 cm do 1,5 cm. Zabieg nie jest bardzo bolesny. W przypadku podwyższonej wrażliwości można zastosować krem, który działa znieczulająco. W niektórych przypadkach igła może trafić w naczynko krwionośne, co spowoduje pojawienie się siniaka. Po wstrzyknięciu substancji należy wykonać delikatny masaż, który pomoże równomiernie rozprowadzić substancje. Wskutek wykonanego zabiegu, na skórze pozostają ślady nakłuć, które utrzymują się zwykle do 2 dni.

Schemat terapii igłowej

Pełny zabieg mezoterapii składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to terapia intensywna, która przeprowadzana jest w postaci 3 zabiegów co około 2 tygodnie. Etap drugi to pielęgnacja. Polega na wykonaniu jednego zabiegu na miesiąc przez okres trzech kolejnych miesięcy. Ostatni etap to podtrzymanie efektów kuracji. W tym celu wykonuje się jeden zabieg co pół roku.

Efekty mezoterapii igłowej ud

Mówiąc o efektach zabiegu, warto rozróżnić te natychmiastowe oraz długotrwałe rezultaty. Od razu z pewnością widoczny będzie znaczny wzrost jędrności i elastyczności skóry. Stanie się ona bardziej rozświetlona. Długotrwały rezultat z kolei finalnie przywraca skórze gęstość i gładkość.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Zaleca się, aby po upływie kilku dni po zabiegu wykonać zabiegi drenujące. Są nimi np. masaż limfatyczny lub drenaż limfatyczny. Po co taki zabieg? Otóż stosowany jest, aby wspomóc wydalenie zniszczonych komórek tłuszczu z organizmu. Można skorzystać również z cyklicznego naświetlania lampą LED. Bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej higieny po zabiegu. Absolutnie nie wolno zrywać strupków po nakłuciach, dopóki rany same się nie zagoją. Nie powinno się w tym czasie korzystać z basenu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Mezoterapii igłowej ud nie zaleca się osobom:

  • uczulonym na któryś ze składników mieszanki,

  • chorym na cukrzycę,

  • mających stany zapalne skóry,

  • chorujących na nowotwory,

  • mających problemy z tarczycą,

  • podczas stosowania leków przeciwkrzepliwych.

Z zabiegu nie powinny korzystać także kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia.