Mezoterapia igłowa twarz

Wśród popularnych zabiegów medycyny estetycznej, prym wiedzie mezoterapia igłowa. Jest to zabieg, który gwarantuje nam gładką, odmłodzoną i pełną blasku skórę. Mezoterapia przeznaczona jest dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swojej twarzy. Wiotka skóra, zmarszczki czy przebarwienia stanowią zmorę niejednej z Pań. Warto więc w takiej sytuacji skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia igłowa twarz

Z czym wiąże się mezoterapia igłowa?

Zabieg przeprowadzany jest w postaci tworzenia niewielkich nakłuć w skórze twarzy, dzięki którym wprowadzane są substancje bazujące na witaminach, kwasie hialuronowym, aminokwasach oraz nukleotydach. Nakłucia wykonywane są za pomocą specjalnego pistoletu, który wstrzykuje substancje. Urządzenie kontroluje jednocześnie głębokość oraz ilość wprowadzanych substancji. Pożądany efekt uzyskać można po ok. 5 zabiegach. Zaleca się też wykonywanie kilka razy w roku tzw. zabiegów podtrzymujących.

Kto powinien skorzystać z mezoterapii igłowej?

Zwykle zabiegom mezoterapii igłowej poddają się kobiety, które ukończyły 30. rok życia. W tym wieku na twarzy pojawiają się pierwsze widoczne efekty starzenia się skóry. Twarz z wiekiem traci elastyczność i jędrność. Pojawiają się zmarszczki, przez co cera nie jest już gładka. Zabiegi mezoterapii igłowej polecane są również dla tych, którzy posiadają nieestetyczne blizny po trądziku. Na tym korzyści się jednak nie kończą. Zabiegi mają też dobry wpływ na problem z wypadaniem włosów. Substancje aktywne używane do zabiegu, stymulują wzrost włosów, a także znacznie poprawiają mikrokrążenie na skórze głowy.

Co można uzyskać dzięki zabiegowi?

Zaletą mezoterapii igłowej jest natychmiastowy efekt. Oznacza to, że wystarczy poddać się jednorazowemu zabiegowi, aby zauważyć znaczną zmianę w wyglądzie twarzy. Skóra staje się znacznie bardziej gładka, jędrna i odmłodzona. Zmarszczki i blizny zredukowane są do minimum, a koloryt jest ładnie wyrównany. Zabieg gwarantuje ochronę przed powstawaniem zmian na twarzy. Pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny sprawia, że skóra jest pełna blasku.

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Owszem, jest to bezpieczny zabieg, pod warunkiem zastosowania się do określonych przez specjalistów przeciwwskazań. Należy pamiętać, że po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie. To jednak tylko chwilowe podrażnienia, które powinny zniknąć maksymalnie do 3 dni.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie powinny wykonywać osoby chore na:

  • cukrzycę,

  • alergie,

  • nowotwory,

  • stany zapalne.

Nie zaleca się także stosowania mezoterapii igłowej przez kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osobom zażywającym leki na rozrzedzenie krwi.

Cena mezoterapii igłowej twarzy

Zabieg mezoterapii igłowej twarzy kosztuje ok. 200 zł – 250 zł.