Mezoterapia igłowa szyja i dekolt

Nieustannie rozwijająca się medycyna estetyczna daje nam coraz więcej możliwości. Jednym z nowoczesnych zabiegów jest mezoterapia igłowa. To typowy zabieg odmładzający, którego zadaniem jest dostarczenie skórze substancji odżywczych. Mezoterapia igłowa sprawia, że kondycja skóry ulega znacznej poprawie. Dzięki temu możemy cieszyć się młodszym wyglądem. Zabieg można wykonywać zarówno na szyję, jak i dekolt.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia igłowa szyja i dekolt

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wtłoczeniu dawki substancji aktywnych w skórę. Oczywiście każda klientka ma indywidualnie dostosowane do cery substancje. Cały zabieg wprowadzania mikstury w skórę odbywa się poprzez wykonanie niewielkich nakłuć cieniutką igłą. W tym celu wykorzystywany jest także specjalny rodzaj aparatu, dzięki któremu substancja zostaje równomiernie rozprowadzona w danym miejscu. Wstrzyknięte substancje aktywne wnikają w głąb skóry oraz tkanki podskórnej na ok. 0,5 – 4 mm. Zaletą jest to, iż zabieg w żaden sposób nie jest inwazyjny. Po nakłuciach może jedynie pozostać niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, które znikną po kilku dniach. Każde kłucie skóry wiąże się z dyskomfortem, dlatego bardziej wrażliwe Panie mogą poprosić o znieczulenie. Wśród wykorzystywanych substancji aktywnych w mezoterapii występują m.in. kwas liponowy, kwas hialuronowy, krzemionka, biotyna, kofeina oraz minerały.

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa dekoltu?

Dzięki zabiegowi mezoterapii na dekolt skóra jest wyraźnie elastyczna, napięta i jędrna. Wszelkie zwiotczenia skóry, szpecące blizny czy przebarwienia zostają zniwelowane. Zabieg skutecznie pobudza produkcję elastyny i kolagenu, a także wspomaga metabolizm komórek skóry. Efektem mezoterapii igłowej dekoltu jest jednolity, estetyczny koloryt skóry. Możemy więc puścić w niepamięć zniszczoną przez promieniowanie słoneczne, szarą skórę dekoltu, którą do tej pory niejedna z nas zakrywała.

Przeciwwskazania

Zabieg nie jest jednak dla każdego. Niektóre osoby zmuszone są do rezygnacji z mezoterapii igłowej. Mowa tu o osobach cierpiących na choroby:

  • nowotworowe,

  • metaboliczne,

  • autoimmunologiczne

  • miejscowe stany zapalne na skórze.

Nie zaleca się również stosowania zabiegu u kobiet w ciąży, podczas okresu laktacji, a także w przypadku alergii na któryś ze składników preparatu.

Koszt mezoterapii igłowej dekoltu

Zabieg mezoterapii igłowej w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym kosztuje ok. 250 zł – 450 zł.