Mezoterapia igłowa łydki

Łydki są częścią ciała, którą zwłaszcza latem, bardzo często eksponujemy. Wiele kobiet rezygnuje jednak z noszenia spódnic czy sukienek, przez wzgląd na nadmiar tkanki tłuszczowej, bądź widoczny cellulit na łydkach. Istnieje skuteczny sposób na pozbycie się tego problemu – zabieg mezoterapii igłowej. Dzięki niemu zyskamy zgrabne łydki oraz piękną i jędrną skórę.

Wybierz miasto

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia igłowa łydki

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry specjalnej mieszanki leczniczej. Zabieg nie jest chirurgiczny, a wykonuje się go, używając cienkiej igły. Mezoterapię igłową przeprowadza lekarz specjalista, który precyzyjnie nakłuwa skórę. Wstrzykiwana substancja składa się z L-karnityny, aminokwasów, kofeiny, kwasów nukleinowych, kwasu hialuronowego oraz witamin.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa łydek?

Z zabiegu powinny skorzystać osoby, które zmagają się z odkładaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej na łydkach. Mezoterapię igłową zaleca się również tym, u których na łydkach pojawia się nieestetyczny cellulit.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem?

W pierwszej kolejności powinno się udać na konsultację lekarską. Dzięki temu specjalista wybierze odpowiednią do rodzaju naszej skóry mieszankę. Dodatkowo na kilka dni przed zabiegiem należy porzucić lekarstwa, których działanie obniża krzepliwość krwi. Na to konto zaleca się zażywanie witaminy K, która zapobiegnie powstawaniu krwiaków po zabiegu.

Rezultat po zabiegu

Efektem zabiegu mezoterapii igłowej tej części ciała jest przede wszystkim uzyskanie zgrabnych i pięknych łydek. Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej spowoduje, że kondycja skóry znacznie się poprawi. Łydki będą bardziej napięte i odżywione. Poprawie ulegnie również mikrokrążenie. Lepszy efekt uzyskamy po wykonaniu kilku zabiegów, choć rezultat widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

Przeciwwskazania

Zabieg nie jest przeznaczony dla osób, u których pojawiają się stany zapalne skóry, alergie na któryś ze składników preparatu oraz cukrzyca. Mezoterapii igłowej łydek nie powinny poddawać się również kobiety w okresie ciąży.

Ile kosztuje mezoterapia igłowa łydek?

Zabieg, dzięki któremu odzyskamy piękne i zgrabne łydki, kosztuje ok. 250 zł – 500 zł.