Mezoterapia igłowa

Młody i piękny wygląd to cecha, o której marzą wszyscy. Kluczowe znaczenie ma tutaj zdrowy wygląd skóry. Z tego względu wiele Pań decyduje się na zabieg mezoterapii igłowej. Dzięki niemu skóra staje się bardziej napięta, poprawia się jej jędrność, a wszelkie zmarszczki są skutecznie zredukowane. Efekty są mocno zadowalające. Poznaj bliżej zabieg mezoterapii igłowej

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia igłowa

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa opiera się na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych. Preparaty przygotowywane są na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg wykonuje się, stosując specjalny pistolet, który pozwala na kontrolowanie głębokości oraz ilości wstrzykiwanej substancji. W celu uzyskania jak najlepszego efektu zaleca się skorzystanie z serii 5 zabiegów. Chcąc utrzymać uzyskany rezultat, powinno się kilka razy w roku powtarzać zabieg, który trwa maksymalnie 20 minut.

Efekty mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa wpływa dobroczynnie na naszą skórę, mocno ją regenerując. Widocznej poprawie ulega kondycja skóry i włosów. Zmarszczki i trądzik są skutecznie zredukowane. Podobnie jak rozstępy i cellulit. Mezoterapia igłowa pobudza odbudowę włókien kolagenowych, dzięki czemu zmniejsza się widoczność blizn.

Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa nie jest wskazana w przypadku:

  • czynnych infekcji,

  • chorób nowotworowych,

  • aktywnej opryszczki,

  • chorób immunologicznych,

  • przy miejscowych stanach zapalnych.

Nie zaleca się także wykonywania zabiegu u alergików, kobiet w ciąży i w okresie karmienia oraz u osób, które przyjmują leki obniżające krzepliwość krwi.

Mezoterapia igłowa – zalety i wady

Zabieg można zastosować na każdy rodzaj cery. Co więcej, już po pierwszym zabiegu można zauważyć wyraźny efekt. Nakłucia po zabiegu bardzo szybko się goją, a ryzyko alergii jest wręcz minimalne. Mezoterapia igłowa daje trwały rezultat w walce z problemem wypadania włosów, zwalczania cellulitu oraz przy rewitalizacji skóry.

Do wad można zaliczyć jedynie odczucie lekkiego bólu podczas wykonywania nakłuć. Po zabiegu możliwe jest też wystąpienie niewielkich podrażnień jak zaczerwienienie skóry, siniaki czy obrzęk. Ten stan utrzymuje się jednak maksymalnie do 3 dni.

Cena za zabieg mezoterapii igłowej

Koszt zabiegu uzależniony jest od części ciała, na której chcemy go zastosować. Zwykle ceny oscylują w granicach 200 zł – 800 zł.