Mezoterapia - dłonie

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Niestety z biegiem lat zauważalne są na nich oznaki starzenia się skóry. Staje się ona znacznie mniej elastyczna i wiotka. Pojawiają się nieestetyczne przebarwienia i plamy. Wiele Pań borykających się z tego typu problemem, wręcz wstydzi się swoich dłoni. Dlatego skuteczną metodą przywrócenia im dawnego, młodego wyglądu jest zabieg mezoterapii. Wykorzystanie substancji leczniczych sprawi, że skóra będzie bardziej odżywiona. Znacznie poprawi się kondycja dłoni.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia - dłonie

Na czym polega zabieg mezoterapii dłoni?

Mezoterapia wykonywana jest na dwa sposoby – igłowo lub bezigłowo. Zabieg z wykorzystaniem igły (a raczej specjalnego mezopistoletu), polega na wstrzykiwaniu substancji poprzez niewielkie nakłucia. Są to preparaty, których skład bazuje na aminokwasach, kwasie hialuronowym, witaminach oraz nukleotydach. Drugi rodzaj mezoterapii, czyli zabieg bezigłowy, polega na wprowadzaniu w skórę substancji przy pomocy impulsów fal elektromagnetycznych. Warto podkreślić, że żadna z metod nie jest inwazyjna. Wstrzykiwane w skórę substancje aktywne, skutecznie odżywiają i nawilżają, a zarazem pobudzają produkcję elastyny i kolagenu. Najlepszy efekt zapewni wykonanie całej serii zabiegów z około trzytygodniowymi przerwami.

Co należy wykonać przed zabiegiem?

Jeśli zażywamy leki rozrzedzające krew, powinnyśmy je odstawić. Około tygodnia przed wykonaniem zabiegu, zaleca się bardziej wzmożone stosowanie witaminy K. Jest to ochrona przed ewentualnym powstaniem krwiaków. Mezoterapia dłoni nie jest bolesnym zabiegiem. Chociaż zdarzają się kobiety, które są bardzo wrażliwe na ból. W tym przypadku zaleca się posmarowanie dłoni kremem o działaniu znieczulającym.

Jakich efektów możemy oczekiwać?

Zabieg mezoterapii dłoni spowoduje usunięcie zwiotczałej skóry, wygładzi oraz odpowiednio ją napnie. Nasze dłonie odzyskają młody wygląd. Znikną wszelkie plamy i przebarwienia, a koloryt ładnie się wyrówna. Procesy regeneracyjne zostaną pobudzone, a skóra stanie się wyraźnie nawilżona.

Koszt mezoterapii dłoni

Zabieg przywracający dłoniom młodość kosztuje ok. 100 zł – 600 zł.