Mezoterapia - brzuch

Okres wakacyjny zwykle kojarzy się ze wzmożonymi wyjazdami nad wodę. W takich sytuacjach chcemy założyć bikini. Wiele kobiet ma jednak ku temu pewne obiekcje. Z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach talii, Panie czują się niekomfortowo w bikini. Sama dieta często nie wystarcza, aby skutecznie pozbyć się tzw. „oponki”. Ratunkiem dla pań, zmagających się z odkładającym się tłuszczem na brzuchu jest mezoterapia okolic brzucha.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia - brzuch

Czym jest mezoterapia igłowa?

Jest to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głąb skóry. W tym celu wykorzystuje się specjalny pistolet z mikroigłami, który tworzy niewielkie nakłucia. Kontroluje przy tym jednocześnie głębokość wstrzykiwanej substancji oraz jej ilość. Substancje aktywne używane podczas zabiegów to mieszanki bazujące na poliwitaminach i kwasie hialuronowym. Zabieg przeprowadza się z miejscowym znieczuleniem. Mezoterapia brzucha est całkowicie bezbolesna.

Efekty mezoterapii igłowej brzucha

Zabieg skutecznie usuwa zbędną tkankę tłuszczową zalegającą na brzuchu. W rezultacie skóra w tym miejscu staje się znacznie bardziej elastyczna i jędrna. Ewentualne rozstępy są zredukowane do minimum. Ponadto, zabieg usuwa toksyny zalegające w komórkach, wzmacnia naczynia krwionośne oraz wyraźnie poprawia kondycję tkanki łącznej. Mezoterapia jest zabiegiem przeznaczonym do usuwania miejscowej otyłości. Poddanie się zabiegowi, gwarantuje uzyskanie pięknego, płaskiego brzucha. Dobrze dobrana dieta połączona z aktywnością fizyczną, to klucz do pięknej, szczupłej sylwetki.

Przeciwwskazania mezoterapii brzucha

Przeciwwskazaniami do mezoterapii brzucha jest:

  • cukrzyca,

  • alergia,

  • nowotwory,

  • stany zapalne skóry.

Nie zaleca się też stosowania zabiegu u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia. Mezoterapii nie powinni poddawać się również ci, którzy zażywają leki przeciwkrzepliwe.

Koszt mezoterapii igłowej na brzuch

Pojedynczy zabieg mezoterapii brzucha kosztuje ok. 200 zł – 400 zł. W celu osiągnięcia najlepszego efektu warto skorzystać z całej serii zabiegów, czyli ok. 5. Nie warto sugerować się rezultatem widocznym już po pierwszym zabiegu.