Mezoterapia biust

Każda kobieta marzy o pięknym i jędrnym biuście. Zadbane piersi wyeksponowane nawet niewielkim dekoltem, głównie latem, zwracają uwagę otoczenia. To bardzo ważna część ciała, która wpływa na sposób samopostrzegania kobiet. I w tym przypadku medycyna estetyczna przychodzi na ratunek. Dzięki zabiegom mezoterapii biustu kobiety mogą ujędrnić swoje piersi oraz znacznie poprawić ich wygląd. W końcu poczucie kobiecości powinno być kwestią priorytetową. Niestety, nie zawsze jest to możliwe z uwagi na ograniczający nas budżet.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia biust

Na czym polega mezoterapia igłowa na biust?

Bardzo często zabieg przeprowadzany jest za pomocą tzw. mezopistoletu, który pozwala kontrolować głębokość nakłuć oraz ilość wstrzykiwanej substancji. Jest znacznie mniej bolesny niż przy użyciu igły. W pierwszej kolejności następuje szczegółowa diagnostyka piersi. Na podstawie zebranych informacji oraz życzenia klientki, dopasowywany jest rodzaj substancji. Kolejny etap to dokładna dezynfekcja skóry, po czym następuje wstrzykiwanie mieszanki. Po zakończeniu tej czynności na biust nakładany jest balsam łagodzący, który delikatnie wmasowuje się w piersi. Zabieg jest bardzo dokładny oraz bezpieczny.

Dla kogo jest przeznaczona mezoterapia?

Mezoterapię piersi zaleca się kobietom, które chcą poprawić jędrność zarówno skóry, jak i całego biustu. Zabiegi gwarantują również przywrócenie sprężystości piersiom oraz zredukowanie pojawiających się na biuście nieestetycznych zmarszczek. Mezoterapia jest odpowiednia także dla Pań, które chciałyby wyeliminować wszelkie przebarwienia i blizny na piersiach, a także odbudować zaburzony z jakiegoś powodu owal biustu.

Zalecenia po mezoterapii

Wykonanie zabiegu niesie za sobą kilka krótkotrwałych, mało znaczących skutków ubocznych, jak np. zaczerwienienie, obrzęk, podrażnienia, niewielka gorączka lub biegunka. Warto przyswoić też zalecenia, jakie powinno się wykonać po zabiegu. Przede wszystkim konieczne jest picie dużej ilości wody. Przez tydzień absolutnie należy unikać słońca oraz basenu. Żadnych filtrów oraz niezalecanych produktów pielęgnacyjnych. Nie powinno się także uprawiać aktywności fizycznej przez ok. 3 dni po zabiegu. Ponadto powinnyśmy wykluczyć wszelkie peelingi oraz odstawić ryby i owoce morza na tydzień.

Przeciwwskazania do wykonania

Zabiegów nie powinno się wykonywać:

  • w ciąży oraz

  • w okresie karmienia,

  • w przypadku chorób autoimmunologicznych,

  • w przypadku schorzeń nerek i wątroby,

  • w okresie chorób skóry, alergii, przewlekłych infekcji

  • przy zaburzeniu krzepliwości krwi.

Cena mezoterapii na biust

Koszt mezoterapii biustu uzależniony jest głównie od rodzaju użytej mieszanki. Zwykle jest to cena w granicy 300 - 360 zł + około 60 zł za wykonanie zabiegu.