Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Osiągnięcie pewnego wieku nieodzownie związane jest z pojawieniem się zmarszczek. Z czasem nie tylko pojawia się ich więcej, ale też stają się głębsze i tym samym bardziej wyraźne. Usuwanie zmarszczek jest możliwe dzięki wypełnieniu ich kwasem hialuronowym.

Pokaż w mojej okolicy »
Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabieg wypełniania zmarszczek - dla kogo jest przeznaczony? 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest przeznaczone dla osób już po 30 roku życia, jeśli tylko pojawiły się u nich pierwsze zmarszczki.

 Przeciwwskazania do zabiegu 

Pomimo, iż zabieg jest bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Przeciwwskazaniem do wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym jest ciąża i okres karmienia piersią, a także wszelkie infekcje i choroby autoimmunologiczne.

 Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - krok po kroku 

Decydując się na usuwanie zmarszczek poprzez wypełnienie kwasem hialuronowym, należy w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedniego - i co ważne - doświadczonego specjalistę. Przed wykonaniem zabiegu skóra smarowana jest odpowiednim kremem znieczulającym, tak aby był dla pacjenta komfortowy i bezbolesny. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest za pomocą cieniutkich igieł. Ilość wstrzykiwanego kwasu jest dostosowywana do stanu skóry i oczekiwań klienta. Efektem ubocznym wstrzyknięcia kwasu hialuronowego może być obrzęk utrzymujący się ok. dwóch-trzech dni. Po zabiegu nie powinny pojawić się podrażnienia ani pieczenie.

 Efekty zabiegu 

Używany podczas zabiegu kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania wody, co sprawia, iż skóra staje się nawilżona.Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym pozwala na zredukowanie bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, oczu, a także między brwiami. Zabieg ten pozwala również na wymodelowanie owalu twarzy.

 Efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym utrzymuje się kilka miesięcy. Około 5-6 miesięcy po zabiegu, kwas hialuronowy zaczyna się wchłaniać w skórę, aż do jego całkowitego zaniku. Czas utrzymywania się efektu zabiegu jest zależny od wieku, stylu życia i przede wszystkim od stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

 Wypełnianie zmarszczek - cena 

W zależności od wybranej kliniki, cena zabiegu kwasem hialuronowym kształtuje się na poziomie ok.1000 – 2000 zł. Wszystko zależy od rodzaju oraz ilości zmarszczek, jakie chcemy zredukować.