Botoks - usta

Gładkie, delikatne usta są marzeniem niejednej kobiety. Istnieje wiele domowych sposobów na poprawę ich wyglądu, lecz są to tylko doraźne metody. Najskuteczniejsza jest jednak w tym przypadku medycyna estetyczna. Dzięki zabiegom wykonywanym przez specjalistów możemy uzyskać naprawdę niezwykłe efekty. Modelowanie i wygładzanie odbywa się między innymi poprzez użycie botoksu. Jeśli więc w okolicach Twoich ust pojawiły się nieestetyczne zmarszczki, a skóra straciła jędrność, ten zabieg jest właśnie dla Ciebie!

Pokaż w mojej okolicy »
Botoks - usta

Na czym polega zabieg?

Specjalista, używając niezwykle cienkiej igły, wstrzykuje pod skórę toksynę botulinową. Podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalny krem o znieczulających właściwościach. Jest to konieczne, ponieważ usta są bardzo wrażliwe. Efekty uzyskane dzięki botoksowi ust utrzymują się zwykle od 6 do nawet 12 miesięcy. Należy jednak pamiętać, aby przez ok. trzy dni po zabiegu zrezygnować z solarium, sauny oraz unikać opalania. Nie wolno ugniatać ust, a tym bardziej ich masować! Na 3 dni przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odstawienie leków przeciwzapalnych oraz aspiryny.

Dla kogo przeznaczony jest botoks ust?

Zabieg botoksu ust przeznaczony jest szczególnie dla tych, którzy marzą o wygładzeniu i powiększeniu ich. Dzięki zabiegowi zlikwidujemy również nieestetyczne zmarszczki pojawiające się z wiekiem wokół górnej i dolnej wargi. Inną metodą modelowania ust jest ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Zabieg ten wykonuje się w przypadku chęci uwydatnienia ust, podniesienia nieestetycznie opadających kącików i skorygowania ich kształtu. Dzięki obydwu tym zabiegom nasze usta będą wyglądały idealnie.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Botoks ust, jak każdy zabieg, posiada pewne przeciwwskazania. Nie należy stosować go w infekcjach oraz stanach zapalnych, w skłonnościach do blizn przerostowych oraz w chorobach układu immunologicznego. Nie poleca się botoksu ust kobietom w ciąży oraz w okresie karmienia.

Czy botoks ust jest drogi?

Zabieg nie należy do tanich, przez co nie każdy może sobie na niego pozwolić. Za wymodelowanie ust z wykorzystaniem botoksu, wykonane w specjalistycznym gabinecie, zapłacimy ok. 600 zł – 1500 zł.