Botoks - policzki

Toksyna botulinowa, bo tak nazywa się substancja popularnie zwana botoksem, stosowana jest w medycynie od dawna. Kiedyś wykorzystywano jej działanie w okulistyce i neurologii, dziś znalazła zastosowanie również w medycynie estetycznej. Wytwarzana w warunkach laboratoryjnych, cieszy się coraz większą popularnością jako środek do usuwania zmarszczek z różnych części ciała, w tym również z policzków.

Wybierz miasto

Pokaż w mojej okolicy »
Botoks - policzki

Kiedy warto zastosować botoks?

Toksynę botulinową wykorzystuje się do różnych zabiegów mających na celu poprawienie estetyki twarzy i szyi. Jej działanie pozwala pozbyć się zmarszczek z twarzy, czoła, szyi, podbródka czy dekoltu. Preparat pomaga również podnieść kąciki ust, wyregulować linię brwi czy też zmniejszyć uśmiech dziąsłowy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg botoksu polega na wprowadzeniu za pomocą cieniutkiej igły niewielkiej ilości preparatu pod skórę - do poszczególnych mięśni. Dzięki wstrzykniętej toksynie naturalne skurcze mięśni zostają zahamowane, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek. Zabieg z użyciem botoksu jest prawie bezbolesny i trwa zaledwie 20 minut, a jego efekty utrzymują się przez okres około 4 – 6 miesięcy.

Kiedy nie należy stosować botoksu?

Zabiegu nie należy wykonywać u osób zmagających się ze schorzeniami układu sercowo – naczyniowego oraz nerwowego. Niewskazany jest również w przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, chorób płytki mięśniowo – nerwowej oraz dolegliwości autoimmunologicznych. Kobiety w ciąży i karmiące piersią także powinny unikać tego zabiegu.

Postępowanie po zabiegu

Osoby, które poddały się zabiegowi botoksu, nie powinny spożywać alkoholu, palić papierosów i używać suszarki do włosów. Niewskazane jest również schylanie się i przebywania w warunkach powodujących różnicę ciśnień.  

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po botoksie?

Botoks jest bezpiecznym zabiegiem, niemniej jednak, jak w przypadku każdej ingerencji w organizm, pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort w postaci nudności, bólu głowy, zaczerwienienia skóry czy siniaków. Objawy nie są długotrwałe i znikają po kilku godzinach od wykonania zabiegu. U niektórych osób może dojść do problemów z mruganiem, opadania powieki i kącików ust. Jest to zjawisko przejściowe i dotyczy zaledwie 3% pacjentów.

Koszt wykonania botoksu policzków

Cena zabiegu z użyciem toksyny botulinowej kształtuje się w okolicach 400 – 700 złotych.