Botoks - kurze łapki

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego w tym miejscu często tworzą się drobne zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki. Zmarszczki te mogą pojawić się nawet u młodych osób. Na początku nie są bardzo widoczne, jednak z czasem pogłębiają się i niełatwo je ukryć - nawet pod makijażem. Aby skutecznie się ich pozbyć, warto skorzystać z botoksu.

Pokaż w mojej okolicy »
Botoks - kurze łapki

Czym jest botoks?

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest substancją, którą produkują bakterie jadu kiełbasianego. W medycynie estetycznej wykorzystuje się ją do skutecznego usuwania zmarszczek. Toksynę botulinową wprowadza się pod skórę w wybrane miejsce za pomocą cienkiej igły. Dzięki temu na pewien czas sparaliżowane zostają mięśnie, które przestają się kurczyć. W efekcie skóra pokrywająca miejsce zabiegu przestaje się marszczyć, jest gładka i naprężona.

Czy botoks jest bezpieczny? Oczywiście, że tak. Warunkiem bezpieczeństwa jest jednak wykonywanie go przez kompetentną, odpowiednio przeszkoloną osobę. W czasie zabiegu niezwykle ważny jest dobór właściwej dawki substancji, a więc doświadczenie i precyzja są tu bardzo istotne.

Czy efekt botoksu utrzyma się długo?

To zależy od ilości wykonanych zabiegów. Po jednorazowym zabiegu efekt będzie widoczny przez około 3 – 4 miesiące. Jednak jeśli go powtórzymy, możemy spodziewać się doskonałych rezultatów nawet ponad 6 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania botoksu?

Zabieg nie jest wskazany w okresie antybiotykoterapii oraz w przypadku zaburzeń przewodnictwa nerwowo – mięśniowego. Należy go unikać również u osób z zaburzeniem krzepnięcia krwi oraz chorych na grypę.

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

O profilaktykę kurzych łapek warto zadbać jak najwcześniej, już około 25 roku życia. Najlepsze efekty uzyskamy stosując odpowiednie preparaty kosmetyczne. Już wtedy warto zainwestować w dobre kremy przeciwzmarszczkowe, nawilżające i regenerujące, które pomogą utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry i uchronią od przedwczesnego pojawienia się zmarszczek. Warto skorzystać również z naturalnych metod. Doskonałe efekty przeciwzmarszczkowe można osiągnąć stosując maseczki lub okłady z cytryny, jabłka i papai.

Cena botoksu na kurze łapki

Koszt wykonania zabiegu oscyluje w okolicach 500 – 700 złotych.