Botoks czoło

Zmarszczki na czole są zmorą wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie dość, że dodają lat, to jeszcze nadają twarzy ponury wyraz. Zatuszowanie tego typu zmarszczek nie jest łatwe. Żaden makijaż nie zapewni pożądanych rezultatów. Jedyną skuteczną i coraz bardziej popularną metodą na pozbycie się zmarszczek z czoła jest botoks.

Pokaż w mojej okolicy »
Botoks czoło

Czym jest botoks?

Botoks to popularna nazwa substancji o nazwie toksyna botulinowa. Nazywana jest też jadem kiełbasianym, gdyż w naturze produkowana jest w zepsutych wędlinach. Botoks wytwarzany jest przez bakterie beztlenowe – Bacillus botulinus. Kiedyś stosowany był w okulistyce i neurologii, wykorzystywano go również do leczenia nadpotliwości. Dziś jego zastosowanie jest o wiele szersze. Doskonałe właściwości toksyny botulinowej wykorzystuje się między innymi do skutecznego usuwania zmarszczek.

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu toksyna botulinowa wprowadzana jest pod skórę przy użyciu bardzo cienkiej igły. W ten sposób zahamowane zostają impulsy nerwowe powodujące skurcz mięśni, w konsekwencji czego zmarszczki ulegają wygładzeniu. Zabieg trwa ok. 15 minut i prawie w ogóle nie wywołuje odczuć bólowych. Uzyskanym efektem możemy się cieszyć nawet do pół roku.

Postępowanie po zabiegu

Po wykonanym zabiegu należy unikać papierosów, alkoholu i różnicy ciśnień. Niewskazane jest również używanie suszarki do włosów. Przez 4 godziny po zabiegu nie powinniśmy się schylać, gdyż mogłoby to spowodować przemieszczenie się preparatu.

Jak działa botoks?

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu połączeń mięśniowo – nerwowych w wyniku czego mięśnie mimiczne zaprzestają swojej pracy. Efektem tego jest gładka skóra, która przestaje się marszczyć. Uzyskany rezultat nie jest trwały. Stopniowo zaczynają się tworzyć nowe zakończenia nerwowo – mięśniowe i przekazywanie impulsów zostaje wznowione. Wówczas zabieg należy powtórzyć.

Koszt wykonania botoksu na czoło

Cena za wygładzenie zmarszczek na czole przy użyciu botoksu kształtuje się w przedziale 600 – 800 złotych.