Botoks bruzda nosowo-wargowa

Wraz z wiekiem na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki. Proces starzenia się skóry dotyka wszystkich partii ciała. Jest on wynikiem zanikania kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Kiedy naturalna podściółka tłuszczowa się zmniejsza, pewne obszary twarzy zaczynają opadać i wiotczeć. Tak powstają właśnie bruzdy nosowo-wargowe, które stają się nieestetycznym defektem. Jego naprawienie jest możliwe przy zastosowaniu zabiegów medycyny estetycznej - np. takich, jak botoks.

Pokaż w mojej okolicy »
Botoks bruzda nosowo-wargowa

Co to jest botoks?

Botoks, czyli toksyna botulinowa, jest wytwarzaną przez bakterie beztlenowe neurotoksyną, którą medycyna wykorzystuje już od wielu lat. W medycynie estetycznej wykorzystuje się go do wypełniania zmarszczek, w tym między innymi bruzd nosowo-wargowych.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu w miejsce, gdzie tworzy się bruzda, preparatu zawierającego toksynę botulinową. Ma ona na celu sparaliżowanie mięśni, dzięki czemu uzyskuje się efekt wypełnienia bruzdy nosowo-wargowej. Botoks wstrzykuje się za pomocą cienkiej, sterylnej igły wzdłuż przebiegu bruzdy. Niezbędne jest wykonanie kilku nakłuć skóry, a ilość preparatu dostosowywana jest indywidualnie do głębokości bruzd nosowo-wargowych. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, nigdy nie przez kosmetyczkę. Doświadczenie i precyzja mają tutaj kluczowe znaczenie!

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest metodą inwazyjną, dlatego też wymaga znieczulenia miejscowego. Na około pół godziny przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający. Można także znieczulić miejsce środkiem znieczulającym w zastrzyku, takim samym, jaki wykorzystuje się w stomatologii. Jeśli masz uczulenie na tego typu preparaty, koniecznie poinformuj o tym lekarza przed zabiegiem.

Dla kogo zabieg botoksem?

Wygładzenie bruzd nosowo-wargowych przy użyciu toksyny botulinowej polecane jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, u których pojawiły się zmarszczki. Bruzdy zarysowują się już po 30 roku życia, jednak korekty dokonuje się w późniejszych latach. U każdego proces starzenia przebiega w innym tempie. Jeśli zauważyłaś na swojej twarzy oznaki starzenia się skóry, warto podjąć decyzję o skorygowaniu defektu. Botoks pozwoli odzyskać młodzieńczy wygląd i skutecznie wygładzi bruzdy nosowo-wargowe.

Jakie są efekty?

Efekty po zabiegu to przede wszystkim wygładzenie bruzd. Rezultaty widoczne są od razu i utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie warto powtórzyć zabieg, aby zachować młodzieńczy wygląd.

Cena

Zabieg kosztuje około 250 złotych.